تور ترکیه | جاذبه‌های گردشگری ترکیه
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان
تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان

تور گرجستان موردی است که در چند سال اخیر در ایران خودمان متقاضیان زیادی داشته. این امر اولاً ناشی از فضای شرق اروپایی این کشور و جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد آن است و ثانیاً به سبب فاصله‌ی نسبتاً کمی است که با ایران دارد. در صورتی که شما نیز علاقه‌مند به گردش در کشور گرجستان و بازدید از مناطق زیبای آن هستید می‌توانید برای رزرو تور گرجستان و تور تفلیس از  خدمات مرکز ساحل شنی بهره ببرید. جهت رزرو تور گرجستان و یا دریافت مشاوره در ارتباط با تور گرجستان می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان گرجستان تمامی راهنمایی‌های لازم جهت رزرو تور گرجستان و تور تفلیس را به شما ارائه می‌دهند. با خدمات تورهای خارجی مرکز ساحل شنی درخشان سفر خوش و خاطره‌انگیزی را تجربه خواهید کرد.

مختصری در مورد کشور گرجستان

گرجستان کشوری در اروپای شرقی ست و بافت ساختمان‌ها و معماری بناهای تاریخی‌اش نیز عمدتاً فضایی شرقی دارند. این کشور نیز همچون کشور ترکیه تماماً در اروپا نیست و بخشی از آن در قاره‌ی آسیا قرار گرفته است و از همین رو نیز مقامات گرجستان همچون ترکیه درصدد اند که جزئی از اتحادیه‌ی اروپا باشند. گرجستان البته تا سال ۱۹۱۸ جزئی از روسیه بود و در این سال بود که اقدام به جدایی کرد، ولی با حمله‌ای سخت از روسیه مواجه شد؛ اما در سال ۱۹۹۱ گرجستان کاملاً و به صورت رسمی از روسیه جدا شد و به عنوان کشوری مستقل، خود را به جهانیان معرفی کرد.

آب و هوای گرجستان شباهت‌هایی با آب و هوای ایران دارد. در این کشور می‌توان رنگ و بوی چهار فصل سال را دید. مناطق شرقی کم‌تر بارندگی دارند و هوای‌شان خشک است و مناطق غربی گرجستان که در اروپا هستند آب و هوای مرطوب‌تر و طبیعت بهتری دارند. تفلیس پایتخت گرجستان تقریباً در مرکز گرجستان قرار گرفته و مقداری هم به مناطق شرقی نزدیک است.

ضمناً جمعیت گرجستان حول و حوش ۴ میلیون نفر است و اکثر آن‌ها را مردمان قوم گرجی تشکیل می‌دهند. پس از گرجی‌ها، آذربایجانی‌های گرجی از لحاظ پر جمعیت بودن در رده‌ی دوم هستند.

جاذبه‌های گردشگری گرجستان

برای شمایی که قصد سفر به گرجستان دارید نه اطلاعاتی که در بالا آمد بلکه معرفی جاذبه‌های گردشگری گرجستان مفید است. از همین رو در این نوشتار عمده‌ی تمرکزمان را روی معرفی بهترین جاذبه‌های گردشگری گرجستان می‌گذاریم. پیش از معرفی جاذبه‌های گردشگری گرجستان ذکر این نکته خالی از فایده نیست که تفلیس و باتومی دو شهر گرجستان هستند که عمده‌ی گردشگران را به خود جذب می‌کنند. اوضاع به گونه‌ای است که حتی تورهای مجزایی برای سفر به تفلیس و سفر به باتومی وجود دارند. از تور ترکیبی گرجستان نیز می‌توان استفاده کرد و به گشت و گذار در هر دو شهر تفلیس و باتومی پرداخت.

به هر صورت، مهم‌ترین و مشهورترین جاذبه‌های گردشگری گرجستان موارد زیر هستند:

۱- شهر سنگی اوپلیستسیخه

تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان

اوپلیستسیخه یک شهر سنگی و تاریخی در گرجستان است که همواره درصد زیادی از گردشگران مقداری از زمان‌شان را صرف دیدن از این شهر می‌کنند. این شهر از امکانات زیادی هم برخوردار بوده، از داروخانه و کلیسا گرفته تا سال آمفی تئاتر. شهر قدیمی اوپلیستسیخه روی یک صخره‌ی بلند قرار دارد و از طبیعتی بسیار خوب نیز برخوردار است. این شهر باستانی در نزدیکی شهر گوری بوده و به نوعی می‌توان گفت بین تفلیس و باتومی – یعنی دو شهر توریست‌پذیر گرجستان – قرار دارد. دیدن این مکان را اکیداً به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۲- کلیسای صخره‌ای گرجستان

تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان

یکی از مکان‌های مشهور گرجستان مکانی است که کلیسای صخره‌ای در آن واقع است. این کلیسا را برخی کلیسایی مربوط به قرن چهارم میلادی می‌دانند. چنان که در تصویر می‌بینید، کلیسای صخره‌ای بر فراز یک صخره‌ی مرتفع واقع شده و جالب است بدانید که تا سال ۱۹۴۵ نیز کسی اصلاً نمی‌دانست داخل آن چه خبر است. تازه در این سال بود که دو نفر به آن وارد شدند و دیوارها و خلاصه محیط داخلی آن را دیدند.

در حال حاضر می‌توان با نبردبان بالای این صخره رفت و وارد کلیسا شد. گفتنی است که یک مسیحی مذهبی به نام ماکسیم حدود ۲۰ سال است که در بالای این صخره و در کلیسا زندگی می‌کند و غذای‌اش را نیز هواداران‌اش از طریق کابل به او می‌رسانند.

۳- دریاچه نوریگلی

تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان

دریاچه نوریگلی یکی از بهترین جاذبه‌های کشور گرجستان است که در شهر باتومی واقع شده. این دریاچه فاصله‌ای بسیار نزدیک به دریای سیاه دارد و بسیاری از کارهای مفرح از جمله ماهیگیری، قایقرانی، دوچرخه سواری و … را می‌توان در آن مکان انجام داد. خیلی از کسانی که از طریق تور گرجستان و یا تور باتومی وارد گرجستان می‌شوند از این مکان دیدن می‌کنند.

۴- پل صلح

تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان

پل صلح پلی مشهور در تفلیسِ گرجستان است. دلیل اصلی ساخت این پل مرتبط‎ساختن بخش سنتی شهر تفلیس با بخش مدرن آن بوده و طراحی و معماری این پل را نیز معماران ایتالیا انجام داده‌اند. پل صلح با وجودی که پلی تاریخی نیست و صرفاً ۹ سال از عمر آن می‌گذرد، توانسته به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری گرجستان و خصوصاً تفلیس تبدیل شود. با تور گرجستان یا تفلیس اگر به گرجستان سفر کردید، بازدید از این پل ۱۵۰ متری را فراموش نکنید.

۵- آبشار ماخونتسی

تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان

این آبشار نیز به عنوان یکی دیگر از بهترین جاذبه‌های گردشگری گرجستان در نزدیکی شهر باتومی قرار دارد و می‌تواند مکانی عالی برای غرق‌شدن در طبیعت گرجستان باشد. ارتفاع آب این آبشار حدود ۲۰ متر است و دمای ان نیز سردی قابل توجهی دارد. جالب است بدانید که برخی اعتقاد دارند آب بشار ماخونتسی جوان‌کننده است و از همین رو برای ساعاتی سرمای آن را به جان می‌خرند.

۶- کلیسای مادر مقدس

تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان

یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی گرجستان که در شهر باتومی قرار دارد، کلیسای مادر مقدس است. معماری خاص و زیبای این کلیسا حال و هوایی قدیمی دارد، چه معماری بیرونی و چه معماری درونی آن. دیدن از این کلیسا نیز می‌تواند یکی از برنامه‌های شما در گرجستان باشد.

********

این موارد صرفاً بخش کوچکی از زیبایی‌ها و دیدنی‌های گرجستان هستند. با تور گرجستان اگر سفر کنید، راهنمای فارسی زبان تور می‌تواند بسیاری دیگر از مکان‌های دیدنی گرجستان را به شما معرفی کند.

تور گرجستان | تور گرجستان ارزان | تور گرجستان لحظه آخری

برای رزرو تور گرجستان می‌توانید از خدمات ساحل شنی درخشان بهره ببرید. کافی ست تلفن را بردارید و با شماره‌ی ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. از طریق تلفن هم می‌توانید تور گرجستان را رزرو کنید و هم آن که هر پرسشی که در ارتباط با تور گرجستان دارید را از کارشناسان ما بپرسید.

هر زمان که بخواهید به گرجستان سفر کنید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید بهترین تور گرجستان را از لحاظ زمانی انتخاب کنید. در مورد قیمت تور گرجستان نیز نگران نباشید، تلاش ما در ساحل شنی درخشان این است که در این اوضاع بد اقتصادی کشور بهترین قیمت را به شما ارائه دهیم تا با رضایت بیش‌تری بتوانید از تورهای خارجی ما و خصوصاً تور گرجستان لذت ببرید.

از جمله خدمات ما در راستای تور گرجستان می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • بلیط رفت و برگشت
  • اقامت در هتل
  • هزینه‌های حمل و نقل در مقصد
  • هزینه‌های ورودی
  • راهنمای تور فارسی‌زبان

با انتخاب تور گرجستان و سفر به این کشور جذاب می‌توانید روزها و شب‌هایی متفاوت و فراموش‌نشدنی را در این کشور تجربه کنید. برای رزرو تور تفلیس و تور باتومی با شماره‌ی ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما منتظر تماس شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =

ساحل شنی درخشان