تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

تور مارماریس | جاذبه‌های گردشگری مارماریس
تور مارماریس | جاذبه‌های گردشگری مارماریس
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور آنکارا | جاذبه‌های گردشگری آنکارا
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

کوش آداسی از شهرهای بندری ترکیه است که توانسته به‌سبب طبیعت زیبا، نزدیکی‌‎اش به دریا و همچنین جاذبه‌های گردشگری دیگری که دارد توریست‌های زیادی را به خود جلب کند. این شهر همچون سایر شهرهای توریستی ترکیه – از جمله آنکارا و استانبول و آنتالیا و مارماریس – به‌سبب نزدیک‌بودن به ایران به مقصدی عالی برای بسیاری از ایرانیانی که به‌دنبال سفر به یک شهر خارجی هستند تبدیل شده است. اگر شما نیز از ایرانیانی هستید که خواهان سفر به کوش آداسی هستند، پیشنهاد می‌کنم از تور کوش آداسی شرکت ساحل شنی درخشان استفاده کنید. در ساحل شنی درخشان سعی شده که بهترین کیفیت سفر به همراه قیمت‌های معقول وجود داشته باشند تا بتوانید سفری عالی و رضایت‌بخش را تجربه کنید. جهت کسب اطلاعات لازم برای تور کوش آداسی و یا رزرو تور کوش آداسی می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ساحل شنی درخشان ارتباط برقرار کنید.

کوش آداسی کجاست؟

کوش آداسی شهری ست در غرب ترکیه در کنار دریای اژه قرار دارد و همین موجب شده که به عنوان یک شهر توریستی بتواند سالانه میزبان هزاران گردشگر از کشورهای مختلف و خصوصاً ایران باشد. کوش آداسی شهر پر جمعیتی نیست و حول و حوش ۳۵ هزار نفر جمعیت دارد، اما این جمعیت بدون در نظر گرفتن توریست‌هایی ست که در ۴ فصل سال به این شهر سفر می‌کنند. شاید بتوان با توریست‌ها جمعیت این شهر را حول و حوش ۳۵۰ هزار نفر دانست.

تور کوش آداسی

زمستان‌های کوش آداسی خیلی هوای سرد و یخبندانی را تجربه نخواهید کرد، اما در تابستان گرمای زیادی در این شهر احساس می‌شود؛ طوری که گاهی دمای هوا بالاتر از ۴۵ درجه هم می‌رود. اما در کل شهر کوش آداسی به سبب قرار گیری در کنار دریا، شهری ست با آب و هوای مرطوب و نسبتاً معتدل.

جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

گفته شد که تعداد زیادی از ایرانیانی که به دنبال سفر به شهری خارجی هستند، کوش آداسی را انتخاب می‌کنند. در این بخش می‌خواهم برای کسانی که تا کنون به کوش آداسی سفر نکرده‌اند و اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند توضیح دهم که کوش آداسی چه جاذبه‌هایی دارد و به چه سبب اینچنین در میان گردشگران محبوب است؟

۱- جزیره کبوتر

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

جزیره کبوتر

یک جاده‌ی کوتاهِ باریک، جزیره‌ی کبوتر را به کوش آداسی متصل می‌کند. جزیره‌ی کبوتر، یک جزیره‌ی کوچک در نزدیکی کوش آداسی است که حضورتان در آن می‌تواند همراه باشد با کسب آرامش. در واقع به نوعی می‌توان گفت که جزیره‌ی کبوتر برای کسانی است که از شلوغی کوش آداسی خسته می‌شوند و درصدد استراحت در مکانی برمی‌آیند که فارغ باشد از هیاهوی توریست‌های کوش آداسی.

در اوایل غروب و یا شب می‌توانید در سواحل کوش آداسی قدم بزنید و از آرامش این جزیره لذت ببرید. ضمناً جزیره‌ی کبوتر در قدیم به عنوان یک قرارگاه نظامی استفاده می‌شده و از همین رو چند مکان تاریخی از جمله قلعه در آن وجود دارند.

۲- شهر افسوس

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

شهر افسوس

شهر افسوس از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است. مذاهب مسیحیت و اسلام را به‌خوبی می‌توان به این شهر متصل کرد. گفته می‌شود اصحاب کهف در این شهر زندگی می‌کرده‌اند. ضمناً افسوس محل زادن و زیستن فیلسوف بزرگ یونانی، هراکلیتوس، بوده است. البته افسوس در حال حاضر دیگر یک شهر محسوب نمی‌شود و به نوعی یک ویرانه است، اما ویرانه‌ای ست تاریخی و ارزشمند. امروزه افسوس به یک جاذبه‌ی گردشگری تاریخی برای توریست‌ها تبدیل شده و بد نیست اگر با تور کوش آداسی به این شهر سفر کردید سری هم به افسوس بزنید.

ساختمان‌های نیمه‌خرابه‌ی زیادی در این منطقه هستند که هر ماجرایی برای خود دارند و یادگار شکوه یونان و روم در قرون پیش از میلاد مسیح و قرون اولیه‌ی پس از میلاد مسیح هستند.

ضمناً آمفی تئاتر افسوس نیز تا حدودی به صورت سالم باقی مانده و دیدن از آن نیز می‌تواند جالب باشد.

۳- پارک آبی آدالند

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

پارک آبی آدالند

پارک آبی آدالند یکی از بهترین پارک‌های آبی ترکیه و حتی اروپا به حساب می‌آید. این پارک در نزدیکی شهر کوش آداسی – ۴ کیلومتری – واقع شده و از شهرت زیادی برخوردار است. در تابستان‌های گرم کوش آداسی بسیار از توریست‌ها به این پارک می‌روند از تفریحات آبی آن لذت می‌برند. انواع سرسره‌ها و انواع بازی‌ها و ورزش‌های آبی را می‌توان در پارک آبی آدالند انجام داد.

هم برای کودکان و نوجوانان استخر و سرسره وجود دارد و هم برای بزرگ‌سالان. یک سرسره‌ی بسیار طولانی در این پارک آبی وجود دارد که طرفداران زیادی دارد. حتماً از این سرسره استفاده کنید. ضمناً امکان استراحت‌کردن در لب استخر نیز وجود دارد. چند کافه و رستوران نیز در این پارک آبی هستند، اما خیلی مکان‌های لوکسی نیستند؛ ولی در کل بد نیستند برای رفع تشنگی و خستگی و گرسنگی.

۴- ساحل بانوان

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

ساحل بانوان

ساحل بانوان یکی از سواحل کوش آداسی است و صرفاً دو کیلومتر با این شهر فاصله دارد. این ساحل در واقع برای خانم‌ها ساخته و طراحی شده اما امروزه آقایان نیز در آن حضور پیدا می‌کنند. در کل این ساحل محل خوبی برای خانواده‌ها به حساب می‌آید. هم زیبایی خوبی دارد و هم آن که رستوران‌ها و فروشگاه‌ها و در کل امکانات خوبی دارد.

۵- جزیره ساموس

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

جزیره ساموس

جزیره ساموس در واقع یک جزیره‌ی یونانی است اما از آن جا که به کوش آداسی نزدیک است آن را در زمره‌ی جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی می‌آورند. ساموس تاریخی دراز دارد و قدمت آن حتی به پیش از میلاد می‌رسد. ضمناً قدیمی‌ترین معبد جهان که مربوط است به الهه‌ی هرا نیز در این جزیره وجود دارد. طبیعت زیبایی جزیره در کنار ساحل چشم‌نواز آن می‌توانند روزی فراموش‌نشدنی در این جزیره برای شما بسازند. برای سفر از کوش آداسی به ساموس به قایق نیاز است و روزانه تعداد زیادی قایق از کوش آداسی به این جزیره می‌روند.

۶- غار کاراجا

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

غار کاراجا

کوش آداسی تاریخی غنی دارد، این امر به سبب نزدیکی این شهر به یونان و روم است. به سبب همین تاریخ غنی این شهر است که اماکن تاریخی متعددی نیز در آن وجود دارند. یکی از این اماکن تاریخی، غار کاراجا است؛ غاری شگفت‌انگیز و جالب. این غار از قدیمی‌ترین غارهای جهان است و گفته می‌شود سنگ‌های درون آن عمری میلیونی دارند.

در درون غار تاریکی وجود ندارد بلکه صخره‌هایی روشن در آن هستند که توجه را به خود جلب می‌کنند. جالب آن که درون غار استخر وجود دارد اما هیچ خبری از رود نیست که این استخر را پر کند. استخر درون غار به واسطه‌ی قطرات آبی که از سقف غار به زمین می‌چکند پر از آب می‌شود.

غار کاراجا از فروردین تا آبان ماه باز است و عموماً در فصل زمستان امکان دیدن از آن نیست.

۷- موزه کاملیک

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

موزه کاملیک

موزه کاملیک یک موزه‌ی راه‌‌آهن است و عناصر مربوط به راه آهن و قطار در آن به نمایش گذاشته شده‌اند. چندین لوکوموتیو جالب به همراه عناصری دیگر در این موزه هستند. این موزه در سال ۱۹۹۷ به بهره‌برداری رسید و در طی این ۱۲ سال توانسته بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کند.

دیدن از این موزه برای کودکان و نوجوانان خالی از فایده نیست.

۸- مسجد عیسی بی

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

مسجد عیسی بی

مسجد عیسی بی یا عیسی بیگ یکی از قدیمی‌ترین مسجدهای غرب ترکیه است. این مسجد مربوط است به قرن چهاردهم میلادی و ترکیبی ست از معماری اسلامی و آسیای کوچک. وجه تسمیه این مسجد، دستور اوغلو عیسی بیگ برای ساخت این مسجد است.

۹- سواحل کوش آداسی

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

لانگ بیچ

افزون بر ساحل بانوان، ساحل جزیره‌ی ساموس و ساحل جزیره‌ی کبوتر، امکان بهره بردن از سایر سواحل کوش آداسی را نیز دارد. معروف‌ترین و بهترین سواحل کوش آداسی عبارت اند از:

  • ساحل داون‌تاون
  • ساحل لانگ
  • ساحل دایموند یا گُلد
  • ساحل سیلور
  • ساحل پارادایس

اکثر این سواحل از امکانات خوبی برای کسب آرامش و یا انجام ورزش‌های آبی برخوردار اند.

*******

البته که کوش آداسی از جاذبه‌های دیدنی زیادی برخوردار است و این موارد که در بالا نام آن‌ها رفت صرفاً چند مورد از دیدنی‌های این شهر هستند. با تور کوش آداسی اگر به این شهر سفر کنید می‌توانید از راهنمایی‌های لیدر تور بهره ببرید و به دیدن بهترین مناطق کوش آداسی بروید.

مراکز خرید کوش آداسی

در کوش آداسی، به سبب توریستی‌بودن این شهر، چند مرکز خرید خوب وجود دارند. بنابراین با سفر به این شهر هم می‌توانید از سواحل و جاذبه‌های دیدنی این شهر استفاده کنید و هم آن که به خرید بپردازید. برخی از مراکز خرید کوش آداسی به قرار زیر هستند:

۱- مرکز خرید اسکالا نووا

یکی از بهترین مراکز خرید کوش آداسی همین اسکالا نووا است. خوبی این مرکز خرید این است که فاصله‌ی زیادی از مرکز شهر ندارد. ضمناً قیمت‌های آن تقریباً بالا هستند. افزون بر این، انواع اجناس چرمی در این مرکز خرید یافت می‌شوند.

۲- بازار کوش آداسی

این بازار از قدیمی‌ترین بازارهای ترکیه است. البته زیبایی و صفای بازار بزرگ استانبول را ندارد ولی گشت و گذار در آن بد نیست. مغازه‌های متنوعی در این بازار وجود دارند و اجناس بسیار گسترده‌ای در آن به فروش می‌رسد. تقریباً هر چیزی که بخواهید در این بازار وجود دارد. تقریباً ۴ هزار مغازه در این بازار هستند.

۳- مرکز خرید آکدوگان

یکی از بهترین مراکز خرید کوش آداسی است. این مرکز خرید پر است از لباس‌های شیک، لوازم الکترونیکی جدید و همچنین انواع اوازم آرایش. ضمناً سینما و کافه و پارکینگ آن نیز در وضعیتی مناسب هستند.

۴- مراکز خرید ازمیر

فاصله‌ی کوش آداسی تا ازمیر  حول و حوش ۹۰ کیلومتر است؛ یعنی تقریباً با خودرو ظرف یک ساعت می‌توان از کوش آداسی به ازمیر رفت. بنابراین حیف است که با تور کوش آداسی به این شهر رفته باشید و به دیدن و خرید از مراکز خرید و خصوصاً بازارهای محلی ازمیر نروید. برخی از مشهورترین مکان‌هایی که در ازمیر امکان خرید و گشت و گذار در آن‌ها دارید عبارت اند از:

۱-۴- بازار Kemeralti

این بازار از معروف‌ترین مناطق ازمیر است. از شهرت آن اگر چشم پوشیم، می‌باید بر تاریخ غنی‌اش تأکید کنیم. بازار Kemeralti از قرن هفدهم بدین‌سو به‌مثابه‌ی محلی برای خرید شناخته شده و البته هنوز هم که هنوز است بسیار شلوغ است و با صفا. هر روز از هفته که به این بازار بروید، شاهد شور و شوق مردم و جنب‌وجوش‌شان در این منطقه خواهید بود.

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

 

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

بازار کمرالتی

نکته‌ی جالب این منطقه این است که بسیار رنگارنگ و متنوع است؛ بسیاری از چیزهایی که اصلاً شاید در ذهن‌تان هم نباشند در این مرکز تجاری پیدا می‌شوند. خلاصه اگر بگویم باید تأکید کنم که واقعاً حیف است به کوش آداسی بروید و سَری به بازار کمرالتی نزنید.

۲-۴- بازار سوسیته

تور کوش آداسی | جاذبه‌های گردشگری کوش آداسی

بازار سوسیته

این بازار محلی با وجودی که بسیار کوچک‌تر از بازار کمرالتی است، می‌تواند مقصدی مناسب برای خرید کالاهای خاص ترکیه و ازمیر باشد. به دنبال خرید لباس محلی و یا صنایع دستی غرب ترکیه اگر باشید، در این مکان انواع و اقسام آن‌ها را خواهید دید.

اگر نمی‌‌توانید با شلوغی بازار کمرالتی سازگار شوید، شاید این بازار جای بهتری برای شما باشد.

۳-۴- خرید اوت‌لت لوای

چنان‌که از نام این مرکز خرید برمی‌آید، با ورودتان به آن با قیمت‌هایی قابل توجه مواجه خواهید شد؛ قیمت‌هایی که وسوسه‌تان می‌کنند حتی چیزهایی که نیاز ندارید را بخرید. ضمناً گستره‌ی گسترده‌ای از کالاها در این مرکز خرید به فروش می‌رسند و بنابراین با دسته‌ی محدودی از اجناس مواجه نخواهید شد. خوبی دیگری که در ارتباط با این مرکز خرید وجود دارد این است که فاصله‌ی بسیار کمی با فرودگاه ازمیر دارد.

چند نکته برای سفر به کوش آداسی

  • در سفر به کوش آداسی به هیچ وجه بازدید از جزیره‌ی کبوتر را پشت گوش نیندازید. بدون بازدید از این جزیره، شاید بتوان گفت سفرتان به کوش آداسی ناقص می‌ماند.
  • ساعت کوش آداسی یک ساعت و نیم با ساعت تهران فاصله دارد.
  • کوش آداسی فرودگاه ندارد، بنابراین پروازها به مقصد ازمیر انجام می‌شوند و سپس یک ساعت سفر زمینی از ازمیر تا کوش آداسی انجام می‌شود.

تور کوش آداسی

برای آن که به کوش آداسی سفر کنید، بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش استفاده از تور کوش آداسی است. با تور کوش آداسی هم هزینه‌ی کم‌تری می‌کنید و هم آن که سفری ایمن را تجربه خواهید کرد.

برای رزر تور کوش آداسی مرکز ساحل شنی درخشان می‌توانید تلفن را بردارید و با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما تمامی توضیحات لازم جهت رزرو تور کوش آداسی را از طریق مشاوره تلفنی به شما ارائه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =

ساحل شنی درخشان