تور کازان روسیه | جاذبه‌های گردشگری کازان

تور مسکو
تور مسکو | جاذبه‌های گردشگری مسکو
۱۷ اسفند ۱۳۹۸
تور مثلث طلایی هند
تور مثلث طلایی هند | جاذبه‌های گردشگری مثلث طلایی
۱۷ اسفند ۱۳۹۸
تور کازان

کازان از مهم‌ترین شهرهای روسیه است و در چند سال اخیر به یکی از توریستی‌ترین شهرهای این کشور نیز تبدیل شده. اگر به دنبال سفر به کازان روسیه هستید این فرصت را دارید که از تور کازان روسیه‌ی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور کازان و رزرو تور می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

کازان کجاست؟

کازان، که گاه با نام «قازان» هم خوانده می‌شد، شهری در جمهوری تاتارستان است. جمهوری تاتارستان یکی از جمهوری‌های کشور روسیه است و جالب آن که پایخت این جمهوری تاتارستان همین شهر کازان است. اغلب مردم جمهوری تاتارستان از قوم تاتار هستند، قومی که برخی از آن‌ها در آسیای مرکزی در کشورهایی همچون ترکمستان و ازبکستان هم زندگی می‌کنند.

کازان شهری بزرگ است و حدود ۴۵۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. تقریباً ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز در آن زندگی می‌کنند. این شهر خصوصاً پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شهرتی فراگیر پیدا کرد، چراکه یکی از شهرهای میزبان جام جهانی بود. جاذبه‌های گردشگری کازان در دوران جام جهانی در نزد گردشگران شناخته شدند و پس از آن تعداد توریست‌هایی که این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند به طرز چشمگیری افزایش یافت.

کازان در بخش اروپایی روسیه، یعنی در غرب این کشور، قرار دارد و مشهور است که این شهر محل تلاقی دو تا از رودهای مشهور روسیه یعنی رودهای ولگا و قازانگا است.

به هر حال، این شهر جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد و بدون شک سفر به کازان از بهترین سفرهایی خواهد بود که در زندگی‌تان تجربه می‌کنید.

در ادامه‌ی این نوشتار به معرفی یک سری از جاذبه‌های گردشگری کازان که در طی تور کازان امکان بازدید از آن‌ها را دارید پرداخته خواهد شد.

جاذبه‌های گردشگری کازان

۱- پل میلنیوم یا هزاره

تور کازان

همانطور که گفته شد کازان برخوردار از دو رود ولگا و قازانگا است. پل میلنیوم یا هزاره بر روی رود قازانگا کشیده شده و طولانی‌ترین و بزرگ‌ترین پل جمهوری تاتارستان است. این پل بسیار زیباست و به خصوص دکل M مانندی که روی آن قرار دارد شهرتی جهانی دارد. علت نام پل هم ساخت آن در سال ۲۰۰۵ برای جشن هزارسالگی کازان است.

بد نیست در طی تور کازان سری به این پل بزنید و عکس‌هایی در کنار آن بگیرید.

۲- دریاچه‌ی آبی

دریاچه‌ی آبی در کازان

دریاچه‌ی آبی که با نام دریاچه‌ی گلوبوی هم شناخته می‌شود یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری کازان است. علت نام این دریاچه هم همانطور که در تصویر می‌بینید رنگ آبی دریاچه است. این دریاچه البته مقداری با کازان فاصله دارد ولی برای دسترسی به آن مشکلی ندارید و روزانه از کازان به سمت دریاچه تاکسی‌های زیادی روانه می‌شوند.

همانطور که در تصویر می‌بینید درختان زیادی در اطراف این دریاچه قرار دارند و در محیط اطراف آن هم می‌توانید پیک‌نیکی عالی را تجربه کنید. شاید بد نباشد که در طی تور کازان سری هم به این دریاچه بزنید.

۳- دریاچه‌ی کوئری

جز دریاچه‌ی آبی یک دریاچه‌ی مشهور دیگر در کازان وجود دارد که آن نیز ارزش آن که چند ساعتی را صرف بازدید از آن و گردش در اطراف آن کنید دارد. این دریاچه با نام دریاچه‌ی کوئری موقعیت بهتری نسبت به دریاچه‌ی آبی دارد و یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری کازان است. خوشبختانه امکان آن که در این دریاچه مشغول شنا شوید نیز وجود دارد.

۴- موزه‌ی ارمیتاژ

موزه‌ی ارمیتاژ بزرگ و مشهور روسیه در شهر سن‌پترزبورگ قرار دارد، اما یک موزه با همین نام نیز در کازان هست که آن هم ارزش بازدید دارد. این موزه عمدتاً برای آشنایی با تاریخ کازان مناسب است.

۵- کرملین

تور کازان

چند کرملین در کل کشور روسیه وجود دارند که بدون شک مشهورترینِ آن‌ها کرملینی است که در شهر مسکو قرار دارد؛ جایی که محل اقامت ریاست جمهوری روسیه است. یک کرملین هم در کازان وجود دارد که شهرتی جهانی دارد و در زمره‌ی میراث جهانی یونسکو درآمده است. این کرملین نوعی ارگ است و گفته می‌شود که به دستور ایوان مخوف، یکی از پادشاهان مشهور روسیه در قرون وسطی، ساخته شده است.

چند تا از جاذبه‌های گردشگری کازان درون همین کرملین قرار دارند که در ادامه‌ی این نوشتار به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

۶- کلیسای بشارت

کلیسای بشارت روسیه

کلیسای بشارت کلیسایی است که درون کرملین قرار دارد. این کلیسا از معروف‌ترین کلیساهای کل روسیه است و از جاذبه‌های گردشگری کازان به شمار می‌رود.

همچون بسیاری از کلیساهای روسیه این کلیسا هم کلیسایی ارتدوکس است. جالب آن که گفته می‌شود معمار این کلیسای زیبا همان معماری است که کلیسای سنت باسیل در مسکو را ساخته است. می‌دانید که کلیسای سنت باسیل در مسکو زیباترین کلیسای روسیه و از خاص‌ترین و مشهورترین کلیساهای کل جهان است. گنبدهای پیازی‌شکل کلیسای بشارت شباهت زیادی به گنبدهای کلیسای سنت باسیل دارند.

گفتنی است که این کلیسای بشارتی که در حال حاضر هست دقیقاً همان کلیسایی که معمار کلیسای سنت باسیل ساخته است نیست، چرا که در طی ۵ قرنی که از ساخت این کلیسا می‌گذرد بارها مورد بازسازی قرار گرفته و همین اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم بازسازی‌ای اساسی در آن صورت گرفته است.

۷- مسجد قل شریف

تور کازان

این مسجد مشهورترین مسجد در کل جمهوری تاتارستان است. همچون کلیسای بشارت این مسجد هم در کرملین قرار دارد و باز هم همچون کلیسای بشارت این مسجد هم در سال ۲۰۰۵ بازسازی شده است.

مسجد قل شریف مسجدی قدیمی است که در قرن شانزدهم ویران شده. سال‌های سال این مسجد بازسازی نشده است تا آن که در اواخر قرن بیستم تصمیم بر آن می‌شود که مسجد قل شریف را بازسازی کنند. بازسازی این مسجد در سال ۲۰۰۵ به اتمام می‌رسد و از آن زمان یکی از جاذبه‌های گردشگری کازان است.

در طی تور کازان وقتی به کرملین رفتید از این مسجد زیبا هم بازدید کنید.

۸- کاخ ریاست جمهوری تاتارستان

کاخ ریاست جمهوری تاتارستان از زیباترین و البته قدیمی‌ترین ساختمان‌های کل جمهوری تاتارستان است که در کازان قرار دارد. این کاخ در قرن نوزدهم ساخته شده و ارزش آن که نیم ساعتی را صرف بازدید از آن کنید دارد.

۹- برج سویمبیکا

برج سویمبیکا

برج سویمبیکا هم به مانند کلیسای بشارت و مسجد قل شریف درون محوطه‌ی کرملین قرار دارد. جالب آن که این برج سویمبیکا کج است و گفته می‌شود انحراف آن به ۲ متر هم می‌رسد. ارتفاع برج ۵۸ متر است و از آن سازه‌هایی است که در طی تور کازان باید در کنار آن‌ها عکس بگیرید.

۱۰- کاخ کشاورزی

کاخ کشاورزی که گاه با نام کاخ کشاورزان هم شناخته می‌شود یکی دیگر از ساختمان‌های زیبای کازان است که به عنوان یکی از جاهای دیدنی کازان مشهور است. این کاخ معماری بسیاری زیبایی دارد و چند بار بازسازی شده است. برخی از اهالی کازان در طی دهه‌های پیشین به وجود چنین کاخی در کازان اعتراض کرده‌اند و بر این باور بوده‌اند که معماری این کاخ سازگار با تاریخ معماری تاتارستان نیست!

به هر صورت این کاخ بسیار زیباست و در حال حاضر هم ساختمان اصلی وزارت کشاورزی کشور روسیه است.

۱۱- کلیسای سنت پیتر و پل

تور کازان

کلیساهای زیادی در روسیه وجود دارند و اکثر آن‌ها هم به مسیحیتِ ارتدوکس اختصاص دارند. کلیسای بشارت که در بالا معرفی شد یکی از مشهورترینِ این کلیساهاست، جز آن کلیسا می‌توان کلیسای سنت پیتر و پل را نیز نام برد. این کلیسا با معماری جالب و خاص خود یکی از جاهای دیدنی کازان است. گفته می‌شود این کلیسا در قرن هجدهم، در سال ۱۷۷۲، ساخته شده و از آن زمان همواره یکی از مهم‌ترین کلیساهای کل جمهوری تاتارستان بوده است.

این کلیسا محل عبادت مسیحیان ارتدوکس کازان است. هم معماری بیرونی آن زیباست و هم از درون از معماری‌ای فوق‌العاده برخوردار است. بهتر است در سفر به کازان بازدید از این کلیسای زیبا را از دست ندهید.

۱۲- خیابان بومانا

در مسکو خیابان آربات مشهورترین و توریستی‌ترین خیابان شهر است و در سن‌پترزبورگ نیز خیابان نوسکی. خیابانی همچون این دو خیابان در کازان هم وجود دارد که با نام خیابان بومانا شناخته می‌شود. این خیابان توریستی‌ترین خیابان کازان است و کمتر گردشگری است که به کازان سفر کند و چند دقیقه‌ای را مشغول پیاده‌روی در این خیابان زیبا نشود.

این خیابان میزبان فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های زیادی است. همچنین در طی آن هنرمندان خیابانی هم پیدا می‌شوند. یک برج ناقوس مشهور هم در این خیابان وجود دارد که به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری کازان شناخته می‌شود.

۱۳- مسجد بلغار

تور کازان

اسلام در جمهوری تاتارستان دینی مهم بوده و در کنار مسیحیت از اصلی‌ترین ادیان مردمان تاتار بوده است. از همین رو است که تعداد مساجد در کازان نسبت به سن‌پترزبورگ و مسکو بسیار بیشتر است. یکی دیگر از مساجد زیبای کازان مسجد بلغار است؛ مسجدی با رنگ تماماً سفید و معماری بسیار چشمگیر.

چنان‌که در تصویر می‌بینید این مسجد شباهت‌هایی با تاج محل دارد و از همین رو در نزد مردمان محلی کازان گاه با نام «تاج محل کازان» هم شناخته می‌شود. معماری مسجد بسیار زیباست و بدون شک بازدید از آن از بهترین کارهایی است که می‌توانید در طی سفر به کازان انجام دهید.

جالب است بدانید که این مسجد در همین سال ۲۰۱۲ ساخته شده و مدت‌زمان زیادی نیست که از ساخت آن می‌گذرد.

در آخر گفتنی است که بزرگ‌ترین قرآن جهان با وزنی معادل ۸۰۰ کیلوگرم در همین مسجد قرار دارد و از آن نیز می‌توانید بازدید کنید.

****************

این موارد فقط بخش کوچکی از جاذبه‌های گردشگری کازان هستند. به شهر کازان، پایتخت جمهوری تاتارستان در غرب کشور روسیه، که سفر کنید این فرصت را دارید که به دیدن کلی جاذبه‌ی گردشگری بروید و کلی تفریح منحصر به فرد تجربه کنید. بدون شک سفر به کازان یکی از بهترین سفرهای عمرتان خواهد شد. برای آن که به این شهر زیبا سفر کنید می‌توانید از تور کازان آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور کازان و رزرو تور با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان تورهای خارجی ما تمامی توضیحات لازم در مورد این تور را خدمت شما عزیزان ارائه خواهند داد.

خرید در کازان

خرید از جمله کارهای رایجی است که بسیاری از گردشگران در سفرهای خود انجام می‌دهند. در سفر به کازان نیز احتمالاً شما هم مشغول خرید خواهید شد و بنابراین بد نیست که قبل از سفر با یک سری از بهترین مکان‌ها در کازان برای خرید آشنا شوید:

۱- مرکز خرید کورستون

مرکز خرید کورستون از مشهورترین مراکز خرید کازان است. هم ساختمانی برای خرید دارد و هم در کنار این مرکز خرید ساختمانی به عنوان هتل کورستون فعالیت می‌کند.

چندین برند مشهور جهان در این مرکز خرید نماینده دارند و خلاصه اگر به دنبال خریدی لوکس در طی سفر به کازان هستید می‌توانید روی این مرکز خرید حساب کنید.

۲- مرکز خرید کولتسو

مرکز خرید کولتسو از بهترین مراکز خرید کازان است و خوشبختانه از آن جا که در مرکز شهر قرار دارد دسترسی به آن برای گردشگران بسیار ساده است. خبر خوب دیگری که در مورد این مرکز خرید وجود دارد این است که بیش از ۱۰۰ فروشگاه در آن فعالیت می‌کنند و انواع کالاها در آن‌ها قابل تهیه هستند.

خبر خوب دیگر آن که این مرکز خرید نسبت به سایر مراکز خرید مدرن کازان اجناس را با قیمت‌هایی متناسب عرضه می‌کند و بنابراین به خوبی می‌توانید روی این مرکز خرید برای خرید در طی تور کازان حساب کنید.

۳- مرکز خرید سووار پلازا

این مرکز خرید هم از لوکس‌ترین مراکز خرید جمهوری تاتارستان است و گزینه‌ای مناسب برای خریدی لوکس در کازان محسوب می‌شود. سووار پلازا مرکز خریدی لوکس است و اکثر اجناسی که در آن عرضه می‌شوند قیمتی بالا دارند، بنابراین اگر محدودیتی در خرج‌کردن ندارید می‌توانید سری به این مرکز خرید بزنید.

۴- مرکز خرید تی اس یو ام

چهارمین مورد از بهترین مکان‌های کازان برای خرید مرکز خرید تی‌اس‌یو‌ام است. این مرکز خرید از قدیمی‌ترین مراکز خرید کازان است و در دهه‌ی ۴۰ قرن بیستم افتتاح شده است. خوشبختانه در مرکز شهر قرار دارد و می‌توانید دسترسی ساده‌ای به آن داشته باشید. توجه داشته باشید که قیمت اجناس در این مرکز خرید نیز معمولاً بالاست ولی شاید بد نباشد گشتی در آن داشته باشید.

خدمات تور کازان

با تور کازان آژانس گردشگری ساحل شنی به کازان اگر سفر کنید می‌توانید از خدمات زیر بهره‌مند شوید:

اخذ ویزای توریستی روسیه

اقامت در هتل با صبحانه

گشت شهری

ترانسفر فرودگاهی

بیمه‌ی مسافرتی

راهنمای تور فارسی‌زبان

البته این موارد فقط بخشی از خدمات ما در طی تور کازان هستند، با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ که تماس بگیرید کارشناسان ما تمامی توضیحات در مورد خدمات تور را خدمت شما عزیزان ارائه خواهند داد.

رزرو تور کازان | تور ارزان کازان روسیه

برای رزرو تور و دریافت اطلاعات کامل در مورد تور کازان با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

ساحل شنی درخشان