تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول
تور استانبول | جاذبه‌های گردشگری استانبول
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور مارماریس | جاذبه‌های گردشگری مارماریس
تور مارماریس | جاذبه‌های گردشگری مارماریس
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا

وارنا شهری ساحلی در کشور بلغارستان است که ساحلی‌بودن‌اش به همراه کلی مکان دیدنی که دارد موجب شده‌اند از کشورهای اطراف‌اش توریست‌های زیادی وارد این شهر شوند. در این نوشتار تماماً روی تور وارنا متمرکز هستیم. در ادامه خواهیم گفت که تور وارنا در مرکز ساحل شنی درخشان شامل چه خدماتی می‌شود. همچنین به معرفی مناطق دیدنی‌ای که با تور وارنا می‌توانید به دیدن آن‌ها بروید نیز خواهیم پرداخت.

در صورتی که به دنبال رزرو تور وارنا هستید، می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و اطلاعات لازم در ارتباط با تور وارنا را از کارشناسان ساحل شنی درخشان دریافت کنید.

مختصری در مورد شهر وارنا

وارنا شهری قدیمی در کشور بلغارستان است و کاملاً در نزدیکی دریای سیاه قرار گرفته است. از همین رو این شهر یک شهر ساحلی محسوب می‌شود. وارنا دقیقاً در شرق بلغاستان واقع است و آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. این شهر در قدیم اودسوس نام داشته و مدتی هم در دوران استالین، با نام «استالین» شناخته می‌شده است. امروزه به سبب ساحل‌های زیبایی که دارد توانسته مقصد بسیار از گردشگران خارجی باشد و به منبع درآمد خوبی برای دولت بلغارستان تبدیل شود.

نزدیکی شهر وارنا به ایران نیز موجب شده که بسیاری از ایرانیان از تور وارنا استفاده کنند و درصدد سفر به این شهر برآیند.

جاذبه‌های گردشگری وارنا

۱- موزه تاریخ پزشکی وارنا

تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا

موزه تاریخ پزشکی دانشگاه وارنا صرفاً برای پزشکان نیست، بلکه همگان می‌توانند از این موزه دیدن کنند. بسیاری از ابزارها و ادات پزشکی از یونان و روم تا زمان حاضر در این موزه نگهداری می‌شوند. ضمناً حدود ۴ هزار کتاب پزشکی نیز در این موزه وجود دارند.

۲- مجتمع باریت

تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا

این مجتمع می‌تواند واسطه‌ای برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ بلغارستان به طور عام و وارنا به طور خاص باشد. با ورودتان به این مجتمع می‌توانید به رستورانی محلی، خانه‌های محلی، صنایع دستی محلی و لباس‌های محلی وارنا دسترسی داشته باشید. ضمناً گاهی رقص‌های محلی وارنا و مراسم‌های سنتی بلغاری نیز در آن انجام می‌شوند.

۳- جنگل سنگی

تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا

این تنها منطقه‌ی بیابانی کشور بلغارستان است. در این منطقه سنگ‌هایی همچون درخت سر از زمین بیرون آورده‌اند. مردمان سنتی این منطقه به افسانه‌هایی در این باب باور داشته‌اند از جمله آن که این سنگ‌ها نه از زمین بلکه از بالا به زمین فرو رفته‌اند. آن‌ها باور دارند یک غول با استفاده از چکش این سنگ‌ها را به زمین وارد کرده است.

۴- کلیسای جامع وارنا

تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا

کلیسای جامع وارنا در اواخر قرن نوزدهم، زمانی که بلغارستان از عثمانی استقلال پیدا کرد، توسط روس‌ها ساخته شد. بیش از ۵۰ عنصر این کلیسای جامع توسط نیکولاس تزار دوم روس در اوایل قرن بیستم به این کلیسا اهدا شده است. ضمناً این کلیسا با نام کلیسای دست خدا نیز شناخته می‌شود.

۵- موزه باستان شناسی وارنا

تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا

وارنا شهری تاریخی ست و پر است از عناصر رومی. به موزه باستان شناسی وارنا که ورود کنید می‌توانید به خوبی با جو رومی این شهر آشنا شوید. ضمناً قدیمی‌ترین گنجینه‌ی طلای جهان در این موزه نگهداری می‌شود. در کل در این موزه هزاران اثر از دوران بسیار قدیم، حتی پیش از دوران روم، وجود دارند و سال‌هاست که در آن نگهداری می‎شوند.

گفتنی است که موزه باستان شناسی وارنا مربوط به حول و حوش ۱۴۰ سال قبل است.

۶- باغ دریایی

تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا

باغ دریایی یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر وارنا است. قدمت این باغ به اواسط قرن نوزدهم می‌رسد؛ زمانی  که بلغارستان از عثمانی استقلال یافت. در این باغ می‌توان به طور ملموس، آرامش را حس کرد. بسیاری از کسانی که به دنبال رهایی و فراغت از هیاهوی شهر هستند به این باغ می‌آیند و به پیاده‌روی، مطالعه‌ی کتاب و سایر کارهایی که می‌توانند موجب آرامش شوند می‌پردازند.

باغ دریایی معماری بسیار زیبایی دارد، مساحت‌اش حدود ۹۰ هزار متر مربع است و در درون خود علاوه بر آب و محیط سرسبز از موزه، گلخانه و رصدخانه برخوردار است. منظور از رصدخانه، رصدخانه‌ی کپرنیک است. ضمناً در درون این باغ، یک مرکز با نام دلفیناریوم وجود دارد که دلفین‌هایی در آن نگهداری می‎شوند. دیدن از این دلفین‌ها نیز صفای خاص خود را دارد.

۷- سواحل وارنا

تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا

وارنا به سبب نزدیک‌بودن به دریای سیاه یک شهر بندری و ساحلی است. چند ساحل در این شهر وجود دارند که زیبایی زیادی به آن بخشیده‌اند.

مشهورترین ساحل این شهر، گلدن سندز است. این ساحل امکانات بسیار خوبی در خود دارد و واقعاً نمی‌توان با تور وارنا به این شهر سفر کرد و ساعاتی را در گلدن سندز نگذراند. در این ساحل می‌توان به انواع تفریحات آبی از جمله قایق سواری و جت سواری پرداخت. رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و هتل‌های زیادی هم در اطراف گلدن سندز هستند. هوای این منطقه بسیار خوب و معتدل است و در هر فصل سال که به آن سفر کنید می‌توانید روزها و ساعات لذت‌بخشی را تجربه کنید.

گلدن سندز صرفاً ۱۰ دقیقه با وارنا فاصله دارد و بهترین مکان برای لذت‌بردن از سفر به وارنا است.

به‌جز گلدن سندز چند ساحل دیگر نیز در وارنا وجود دارند از جمله:

 • ساحل آلبینا: این ساحل در ۳۰ کیلومتری وارنا قرار دارد و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای گذران وقت باشد. آب نزدیک این ساحل عمق زیادی ندارد و بنابراین هم امکان شنا در آن فراهم است و هم امکان سایر ورزش‌های آبی. ساحل البینا از مناطق محافظت‌شده‌ی وارنا است و لذا حیوانات و گیاهان نادر نیز در آن هستند و دیدن آن‌ها نیز ممکن است خالی از فایده نباشد.
 • ساحل سنت کنستانتین: این ساحل کاملاً در نزدیکی وارنا است و از قدیمی‌ترین سواحل این شهر به حساب می‌آید. مکانی دنج برای استراحت‌کردن و لذت‌بردن از صدای دریا. امکانات خوب هم دارد، از هتل گرفته تا رستوران و فروشگاه. اما مهم‌ترین مزیت‌اش نزدیکی به وارنا است. با خودرو از شهر وارنا تا ساحل سنت کنستانتین ۵ دقیقه هم نمی‌شود.

چند نکته در ارتباط با سفر به وارنا

 • هزینه‌های سفر به وارنا نسبت به هزینه‌های سفر به سایر شهرهای خارجی نسبتاً مقرون‌به‌صرفه هستند.
 • بهتر است با تور وارنا به وارنا سفر کنید، چراکه هم امنیت آن بیش‌تر است و هم آن که هزینه‌های کم‌تری متقبل می‎شوید.
 • برای چنج‌کردن ارز در وارنا حتماً به صرافی‌های معتبر مراجعه کنید. از سپردن به افرادی که اطراف کلیسای جامع هستند اجتناب کنید.
 • بهترین کار این است که عمدتاً از راهنمایی‌های لیدر تور استفاده کنید.

تور وارنا | سفر به وارنا

برای آن که به دیدن جاذبه‌های گردشگری وارنا بروید و از صدای موج دریای سیاه لذت ببرید، می‌توانید از تور وارنا استفاده کنید. برای رزرو تور وارنا از مرکز ساحل شنی درخشان، می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ساحل شنی درخشان ابتدا هر سوالی که در ارتباط با تور وارنا و سفر به وارنا داشته باشید را پاسخ خواهند داد و سپس می‌توانید تور وارنای مد نظر خود در برهه‌ی زمانی دلخواه‌تان را رزرو کنید.

موارد زیر برخی از خدمات ساحل شنی درخشان در راستای تور وارنا هستند:

 • ویزا
 • بلیط رفت و برگشت
 • هزینه‌های ورودی
 • هزینه‌های حمل و نقل در مقصد
 • اقامت در هتل
 • بیمه مسافرتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =

ساحل شنی درخشان