مونمارتر
تور پاریس + بارسلون
۱۰ اسفند ۱۳۹۸
تور کازان
تور کازان روسیه | جاذبه‌های گردشگری کازان
۱۰ اسفند ۱۳۹۸
تور مسکو

مسکو پایتخت کشور روسیه از زیباترین شهرهای اروپایی ست و به‌واسطه‌ی زیباییِ بسیار خود سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر از جای‌جای مختلف اروپا، آمریکا و آسیا است. ایرانیان زیادی هم سالانه این شهر در کشور روسیه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند. اگر شما هم دوست دارید چند روزی را در مسکو سر کنید این فرصت را دارید که از تور مسکو آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور مسکو و رزرو تور با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

خدمات تور مسکو

  • بیمه‌ی مسافرتی
  • اخذ ویزای توریستی روسیه
  • اقامت در هتل با صبحانه
  • گشت شهری
  • ترانسفر فرودگاهی
  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • راهنمای تور فارسی‎زبان

در سفر به مسکو از چه جاهایی می‌توانید بازدید کنید؟

اولین جایی که در مسکو باید بروید میدان سرخ مسکو است. این میدان مشهورترین میدان در کل کشور روسیه است و سال‌هاست که قطب گردشگری مسکو نیز به شمار می‌رود. میدان سرخ مهم‌ترین میدان کل مسکو هم هست و حدود یک قرن پیش هر زمان لنین و استالین به دنبال سخنرانی بودند این میدان را انتخاب می‌کردند. امروز نیز این میدان محل رژه‌ها و راهپیمایی‌هاست.

در اطراف میدان سرخ مسکو جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارند، طوری که می‌توانید حتی یک روز کامل را در این میدان سر کنید و مشغول بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن و پرسه‌زدن در اطراف آن شوید. بهترین مکان‌هایی که در اطراف میدان سرخ مسکو قابل بازدید هستند به قرار زیر اند:

۱- کلیسای سنت باسیل

تور مسکو

کلیسای سنت باسیل قطعاً مشهورترین کلیسا در میان کل کلیساهای ارتدوکس روسیه است. این کلیسای رنگارنگ برخوردار از مناره‌هایی ست که خود گنبد دارند. گنبدهای این مناره‌ها پیازی‌شکل بوده و هر یک شکل و شمایلی منحصر به فرد دارند.

کلیسای سنت باسیل را در قرون وسطی به دستور ایوان مخوف (یکی از مشهورترین شاهان تاریخ روسیه) ساخته‌اند. افسانه‌ی مشهوری پشت این کلیسا وجود دارد مبنی بر این که ایوان مخوف وقتی این کلیسا را دید چنان از زیبایی آن خوش‌اش آمد که دستور داد معمار این کلیسا را کور کنند تا دیگر نتواند کلیسایی به این زیبایی بسازد.

این کلیسا در حال حاضر پس از حدود ۶ قرن هنوز هم پابرجاست و از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری کل روسیه است. با تور مسکو به این شهر اگر سفر کردید حتماً در اطراف میدان سرخ سری هم به این کلیسا بزنید و چند عکس به یادگار در کنار آن بگیرید.

۲- آرامگاه لنین

تور مسکو

آرامگاه لنین

میدان سرخ مسکو برای کمونیست‌های روسی میدانی مهم بود؛ جایی بود که هم سخنرانی‌های‌شان را در آن‌جا برگزار می‌کردند و هم آن که شاهد رژه‌ی ارتش می‌شدند. این میدان قلب مسکو در دوران کمونیست‌ها بود و بنابراین چندان جای تعجب نیست که هم مقبره‌ی لنین و هم مقبره‌ی استالین در اطراف همین میدان قرار گرفته باشند.

مقبره‌ی لنین آرامگاهی بزرگ است که سالیانه هزاران نفر به دیدار آن می‌آیند. به دستور استالین، جسد لنین را به صورت مومیایی در این مقبره نگهداری کردند و دهه‌هاست که اوضاع به همین منوال است. در قسمت بیرونی مقبره‌ی لنین نیز مقبره‌ی چندین تن از بزرگان شوروی سوسیالیستی از جمله استالین نیز قرار دارند. به میدان مسکو که بروید می‌توانید هم از مقبره‌ی لنین بازدید کنید و هم از مقبره‌ی استالین.

۳- کرملین

تور مسکو روسیه

کرملین مجموعه‌ای بزرگ از چندین ساختمان مختلف است که خوشخبتانه در تور مسکو از اکثر آن‌ها می‌توانید بازدید کنید. یک میدان درون کرملین وجود دارد که با نام میدان کلیسا شناخته می‌شود. این میدان چندین کلیسای قدیمی در خود دارد که هر یک ارزش بازدیدی چند دقیقه‌ای را دارند. پس از آن می‌توانید به دیدن زرادخانه‌ی کرملین بروید، جایی که یک صندوق وجود دارد با نام صندوق الماس. این صندوق از معروف‌ترین نمایشگاه‌های الماس جهان است.

پس از زرادخانه‌ی کرملین می‌توانید از باغ الکساندر درون مجموعه‌ی کرملین بازدید کنید. باغ الکساندر یک پارک عمومی است که به واسطه‌ی داشتن قبرهایی از سربازان شوروی در طی جنگ جهانی دوم مشهور است. مقر دولت روسیه هم در کرملین قرار دارد، هرچند که آن را نمی‌توانید از درون ببینید و فقط باید به دیدن محیط بیرونی آن بسنده کنید.

۴- کلیسای کازان

یکی دیگر از ساختمان‌های مشهور مسکو که در اطراف میدان سرخ قرار دارد کلیسای کازان است. این کلیسا هم از آن کلیساهای ارتدوکس روسیه است که حتماً باید در طی تور مسکو سری به آن‌ها بزنید. کلیسای کازان از مشهورترین کلیساهای کل روسیه است و نسخه‌ی اصلی آن در طی قرن هفدهم ساخته شد که البته آن نسخه را استالین دستور داد که خراب کنند. این کلیسایی که در حال حاضر با نام کلیسای کازان در اطراف میدان مسکو قرار دارد کلیسایی است که همین دو دهه پیش ساخته شده ولی درست با همان شکل و شمایل کلیسای قبلی ساخته شده است.

۵- موزه‌ی تاریخی دولت

یک ساختمان قرمز رنگ دیگر در نزدیکی میدان سرخ قرار دارد که با نام موزه‌ی تاریخی دولت شناخته می‌شود. این موزه محل نگهداری و نمایش اشیای تاریخی روسیه است و بد نیست که در طی تور مسکو سری به آن بزنید. این موزه به دستور تزار سوم در ربع پایانی قرن نوزدهم ساخته شده است.

************

این موارد البته بخش کوچکی از ساختمان‌های دیدنی اطراف میدان سرخ مسکو هستند. چندین ساختمان دیگر در اطراف این میدان وجود دارند و خلاصه اوضاع طوری است که اگر به این میدان بروید می‌توانید یک روز کامل را به گردش در آن اختصاص دهید، خصوصاً به سبب آن که یک مرکز خرید معروف با نام مرکز خرید GUM در اطراف میدان وجود دارد.

مرکز خرید GUM

محیط درونی مرکز خرید GUM

این مرکز خرید از قدیمی‌ترین مراکز خرید جهان است و در عین حال از بزرگ‌ترین مراکز خرید مسکو به شمار می‌رود.

************

جز میدان سرخ مسکو، خیابان آربات جایی دیگر است که باید در طی تور مسکو به قدم‌زدن در آن را تجربه کنید. خیابان آربات از هنری‌ترین خیابان‌های کل جهان است و در گذشته هم محل عبور و مرور بسیاری از شاعران، فلاسفه، نویسندگان و سیاستمداران روسیه در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بوده است. حتی مدتی ایوان تورگینف، نویسنده‌ی مشهور روسی، در این خیابان زندگی می‌کرده است.

تور مسکو

امروز هم کلی فروشگاه در این خیابان وجود دارند و فضا برای پیاده‌روی و عکاسی به خوبی فراهم است. هنرمندهای خیابانی زیادی هم در این خیابان فعالیت دارند و آثارشان را برای فروش گذاشته‌اند.

************

مسکو در کنار سن‌پترزبورگ قلب علم، ادبیات، هنر و فلسفه‌ی روسی بوده‌اند و همانطور که می‌دانید در سنت کشور روسیه کلی نویسنده و هنرمند مشهور وجود داشته‌اند. بنابراین انتظار می‌رود که در مسکو کلی موزه وجود داشته باشند که البته چنین نیز هست. اگر اهل ادبیات، هنر، فلسفه و حتی سیاست هستید نباید در طی تور مسکو بازدید از موزه‌های مسکو را از دست دهید. چند تا از بهترین موزه‌های مسکو که هر یک ارزش بازدید دارند به قرار زیر هستند:

موزه‌ی دولتی هنرهای زیبای پوشکین یکی از این موزه‌هاست. پوشکین را به عنوان یکی از قله‌های ادبیات روسی می‎شناسند و در شهرهای مختلف روسی موزه‌های متعددی با نام او وجود دارند، اما موزه‌ی هنرهای زیبای پوشکین در مسکو قطعاً از بهترین‌های آن‌هاست. این موزه موزه‌ای بزرگ است که خود به سه بخش تقسیم شده‌است.

موزه‌ی پوشکین مسکو

در این بخش‌ها هر یک بهترین آثار هنری اروپا در طی دوره‌های مختلف به نمایش گذاشته شده‌اند. قطعاً از بازدید از این موزه پشیمان نخواهید شد.

موزه‌ی Tsaritsyno موزه‌ای دیگر در مسکو است که بدون شک بازدید از آن ارزش وقت را دارد. این موزه در واقع یک پارک هم هست و محوطه‌ای بزرگ و سرسبز و بسیار زیبا دارد. این محوطه و ساختمان زیبای مرکز آن در گذشته محل اقامت تابستانی کاترین دوم بوده‌اند.

*************

کلیسای جامع مسیح منجی یکی دیگر از کلیساهای مشهور مسکو است که قطعاً باید در طی تور مسکو بازدید شوند. این کلیسا مرتفع‌ترین کلیسای ارتدوکس جهان است و چنان‌که در تصویر می‌بینید معماری‌ای بسیار زیبا دارد.

تور مسکو

کلیسای جامع مسیح منجی

این کلیسا هم سرنوشتی همچون سرنوشت کلیسای کازان داشته است؛ یعنی آن که این کلیسای جامع منجی نیز کلیسایی قدیمی بوده که به دستور استالین ویران شده است و بعدها در دهه‌ی ۹۰ قرن بیستم بازسازی شده است.

************

بازارIzmailovsky یکی دیگر از جاهای دیدنی مسکو است. این بازار سنتی محلی عالی برای خرید سوغات مسکو به شمار می‌رود. انواع صنایع دستی قدیمی روسیه و آثار هنری ارزان‌قیمت در این بازار عالی و باصفا به فروش می‌رسند. بد نیست سری به آن بزنید.

تور مسکو | رزرو تور مسکو ارزان

برای سفر به مسکو و دیدن از بهترین دیدنی‌های این شهر زیبا این فرصت را دارید که از تور مسکو آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد تور مسکو و رزرو تور با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان تورهای خارجی ما تمامی اطلاعات لازم را خدمت شما توضیح خواهند داد.

ضمناً برای سفری همزمان هم به مسکو و هم به سن‌پترزبورگ می‌توانید از تور روسیه‌ی آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + چهارده =

ساحل شنی درخشان