تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه
تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور ترکیه | جاذبه‌های گردشگری ترکیه
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی

مالزی یکی از بهترین کشورها برای گردشگران سرتاسر جهان است. مسئولان این کشور از طبیعت ناب آن استفاده کرده‌اند و مکان‌هایی ساخته‌اند و به واسطه‌ی این مکان‌ها هر ساله درآمد بسیار زیادی از جذب توریست عایدشان می‌شود. سفر به مالزی از کشور خودمان هم بسیار زیاد است و هر ساله، خصوصاً فصل بهار، متقاضیان زیادی برای تور مالزی وجود دارند. در صورتی که شما نیز به دنبال تور مالزی هستید این امکان برای‌تان وجود دارد که از خدمات ساحل شنی استفاده کنید. برای رزرو تور مالزی و یا حتی دریافت پاسخ سوال‌های‌تان می‌توانید با کارشناسان ساحل شنی در تماس شوید. شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸  راه ارتباطی شما با کارشناسان ساحل شنی درخشان است.

مختصری در مورد کشور مالزی

مالزی کشوری پهناور در جنوب شرقی آسیا است که جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی دارد و به همین سبب همواره توریست‌های زیادی وارد آن می‌شوند. مالزی تا پیش از سال ۶۵ وسعتی بیش‌تر از حال حاضر داشت، اما در سال ۱۹۶۵ بود که با جدا شدن سنگاپور و مستقل‌شدن‌اش، مالزی هم نامش‌اش مالزی شد و هم وسعتی به اندازه‌ی امروز کسب کرد. جالب آن که مالزی دو بخش است: یکی مالزی غربی و یکی مالزی شرقی که این دو به ‌واسطه‌ی چین جنوبی از یکدیگر جدا شده‌اند.

تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی

نقشه مالزی

نژادهای مالی، چینی و هندی به ترتیب بیش‌ترین جمعیت را در کشور ۳۰ میلیون نفری مالزی دارند. ضمناً برخلاف بسیاری از کشورهای مرکزی، شرقی و جنوب شرقی آسیا دین بسیاری از مردم مالزی اسلام است.

جاذبه‌های گردشگری مالزی

مالزی از مکان‌های دیدنی زیادی برخوردار است و اصلاً اگر کُلی مکان دیدنی نداشت، این همه توریست وارد این کشور نمی‌شد. از جمله مشهورترین جاذبه‌های گردشگری مالزی می‌توان موارد زیر را فهرست کرد:

۱- پل آسمان لنکاوی

تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی

پل لنکاوی

فوق‌العاده. اگر قرار باشد صرفاً در یک کلمه این پل را وصف کنیم، کلمه‌ی فوق‌العاده بهترین کلمه خواهد بود. روی پل که باشید، دیدتان رو به کوه و جنگل و آسمان است و فارغ هستید از دود و ساختمان‌های آهنی و ماشین و سروصدا. روی پل که باشید نسیم خالص را حس می‌کنید، نسیمی که ذرات دود اگزوز خودرو در آن نیستند. طبیعت ناب مالزی در زیر پای شماست اگر بر روی پل آسمان لنکاوی قدم بردارید. نکته‌ی جالبی که در ارتباط با پل آسمان در مالزی وجود دارد این است که این پل برخلاف بسیاری از پل‌هایی که وضعیت مشابه آن دارند صاف نیست و ظاهری منحنی دارد و همین منحنی بودن پل نیز لذت بودن روی آن را افزایش می‌دهد.

۲- پل پنانگ

تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی

پل پنانگ

پل پنانگ پلی ست در جزیره‌ی پنانگ و یکی از جاذبه‌های گردشگری مالزی محسوب می‌شود. تقریباً ۳۵ سال پیش تأسیس شده و حدود ۱۳ کیلومتر طول دارد. پل طولانی پنانگ و محیط اطراف‌اش نیز  می‌توانند گزینه‌هایی مناسب برای دیدن باشند. اگر از طریق تور مالزی به این کشور سفر کردید، بد نیست دیدن از پل پنانگ را نیز در برنامه‌های‌تان قرار دهید.

۳- برج‌های دوقلوی پتروناس

تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی

برج‌های پتروناس

این دو برج از مشهورترین برج‌های جهان اند و در واقع سمبلی عالی از معماری فوق‌العاده‌ی پایان سده‌ی بیستم هستند. برج‌های پتروناس هم از زیر به واسطه‌ی یک مرکز خرید و هم در وسط به واسطه‌ی یک پل ۵۶ متری به یکدیگر متصل شده‌اند. گفتنی است که این پل طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو ساختمان را به هم متصل می‌کند.

هر دو برج ۸۸ طبقه دارند و کسی که با جغرافیای جهان اشنایی داشته باشد محال است نام مالزی و کوالالامپور به گوش‌اش بخورد ولی به یاد این دو برج نیفتد.

در اطراف برج نیز مراکز خرید و همچنین یک پارک عالی وجود دارد و واقعاً نمی‌توان تصور کرد که از طریق تور مالزی به این کشور و پایتخت آن یعنی کوالالامپور سفر کنید و از این دو برج دیدن نکنید.

۴- محله‌ی چینی‌ها

محله‌ی چینی‌ها

در بالا گفته شد که چینی‌ها یکی از اقوامی هستند که جمعیت‌شان در مالزی زیاد است. در همین راستا یک محله در کوالالامپور وجود دارد که به محله‌ی چینی‌ها مشهور است. در این محله یا در واقع خیابان، هر آن چه که قصد خرید آن را داشته باشید وجود دارد. محله‌ی چینی‌ها صفای خاص خود را دارد و می‌تواند مقصدی مناسب برای گردشگران مالزی باشد. با قدم زدن در خیابان چینی‌ها فرهنگی بسیار متفاوت از فرهنگ خودمان را خواهید دید.

۵- غارهای باتو

تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی

معبد باتو

یک معبد هندو در مالزی وجود دارد که از جمله جاذبه‌های گردشگری مالزی به حساب می‌آید؛ به گونه‌ای که سالانه نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار نفر از آن دیدن می‌کنند. این معبد در اصل باتو کیو نام دارد اما از آن‌جا که اطراف آن غارهای قدیمی باتو وجود دارند به ان معبد غارهای باتو می‌گویند.

غارهای باتو نیز از بهترین جاذبه‌های گردشگری مالزی به حساب می‌آیند. بیرون غارها مجسمه‌ای بسیار بزرگ و مرتفع وجود دارد و برای دسترسی به درون غارها نیز پله‌های بسیار زیاد و مفرحی وجود دارند. درون غارها هم پر است از نقوش مذهبی. در کل در مالزی اگر باشید خالی از لطف نخواهد بود اگر سری هم به غارهای باتو بزنید.

۶- خیابان جالان آلور

تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی

خیابان جالان آلور

این خیابان مقصدی عالی هم برای آشنایی با فرهنگ‌های مختلف است و هم برای خوردن غذاهای خوش‌طعم. جالان آلور خیابانی است که در آن رستوران‌ها و غذاخوری‌های بسیار زیادی از فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف وجود دارند. هر سلیقه‌ای که در غذا خوردن داشته باشید حتماً در این خیابان غذایی باب میل و سلیقه‌تان پیدا خواهید کرد.

جالب آن که با وجودی که شهر کوالالامپور با سرعت زیادی در حال مدرن‌شدن است و معماری مدرن در آن به شدت زیاد و به سرعت فراوان در حال جایگزینی معماری سنتی است و زرق و برق و لوکس‌بودن از سر و روی خیابان‌ها می‌بارد، ولی جالان آلور بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و اصلاً شاید بتوان یکی از علل اصلی جذابیت این خیابان را همین بافت و شکل سنتی و نسبتاً دست‌نخورده‌ی آن دانست.

با تور مالزی اگر به مالزی سفر کردید، احتمال بسیار زیاد به این خیابان خواهید رفت اما اگر راهنمای تور شما را به آن‌جا نبرد حتماً از او بخواهید یک ساعت هم که شده شما را به این خیابان برود. مطمئن باشید ارزش حداقل یک بار را دارد.

۷- خیابان بوکیت بینتانگ

تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی

خیابان بوکیت بینتانگ

به جرأت می‌توان گفت که از محالات روزگار است که با تور مالزی به مالزی بروید و از خیابان بویت بینتانگ دیدن نکنید. این خیابان را می‌توان اصلی‌ترین و مرکزی‌ترین خیابان کوالالامپور معرفی کرد. به طور ۲۴ ساعته این خیابان فعال است و پر است از هتل‌ها و رستوران‌ها و مراکز خرید. اغلب کسانی که در این خیابان گشت و گذار می‌کنند اهالی خود مالزی نیستند بلکه توریست‌ها هستند.

این خیابان موقعیتی عالی دارد و در هر کجای کوالالامپور که باشید به راحتی می‌توانید با تاکسی یا مترو خود را به آن برسانید. به خاطر داشته باشید که اگر قرار باشد سر جیب را شل کنید و از هر پاساژ و مغازه خریداری نمایید، تا نصفه‌ی خیابان که برسید بخش عمده‌ای از پول‌تان را – اگر نگویم همه را – خرج خواهید کرد.

چند نکته در ارتباط با تور مالزی و سفر به شهرهای مالزی

  • مالزی از لحاظ جغرافیایی در نزدیکی خط استوا قرار دارد و از این رو هوای آن گرم و مرطوب است. بارش باران در اکثیر روزهای سال در مالزی به امری بسیار عادی تبدیل شده.
  • هزینه حمل و نقل در مالزی چندان زیاد نیست و از بابت حمل و نقل نیز دشواری‌ای وجود ندارد.
  • در مالزی و خصوصاً کوالالامپور امکان خرید برای کسانی که به گشت و گذار شبانه علاقه دارند به خوبی فراهم است.

تور مالزی | تور مالزی ارزان ساحل شنی درخشان

اگر به مالزی علاقه پیدا کرده‌اید و دوست دارید مدتی کوتاه در خیابان‌های این شهر پرسه بزنید و به دیدن مناطق جذاب آن بروید، می‌توانید از تور مالزی ساحل شنی درخشان استفاده کنید. ساحل شنی درخشان با سابقه‌ای عالی در زمینه‌ی تورهای خارجی و البته با قیمتی مناسب می‌تواند سفری عالی به مالزی را برای شما رقم بزند.

برخی از خدمات ساحل شنی درخشان در ارتباط با تور مالزی عبارت اند از:

  • بلیط رفت و برگشت
  • راهنمای تور فارسی‌زبان
  • اقامت در هتل‌های مناسب
  • حمل و نقل فرودگاهی
  • بیمه مسافرتی
  • حمل و نقل در مقصد
  • و …

برای رزرو تور مالزی و یا کسب اطلاعات بیش‌تر در ارتباط با تور مالزی می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱-۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =

ساحل شنی درخشان