تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان
تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور مالدیو | جاذبه‌های گردشگری مالدیو
تور مالدیو | جاذبه‌های گردشگری مالدیو
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

کشورهای شرق اروپایی در ایران طرفداران کمی ندارند. تعداد قابل توجهی از هم‌وطنان‌مان متقاضی سفر به صربستان هستند و خواهان آن اند که مدتی در زیبایی‌های این کشور غرق شوند و خستگی‌ای در کنند. چنان‌چه شما نیز قصد دارید مدتی در کشور صربستان سیر کنید می‌توانید از خدمات تور صربستان مرکز ساحل شنی درخشان استفاده کنید. سفر با تور هم خرج و مخارج خیلی زیادی ندارد، هم امنیت دارد و هم خیلی آسوده و کم‌دردسر است. جهت رزرو تور صربستان و یا آگاهی بیش‌تر در ارتباط با تور صربستان می‌توانید تلفن را بردارید و با تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ هر سوالی که دارید از کارشناسان ساحل شنی درخشان بپرسید.

مختصری در مورد کشور صربستان

صربستان پس از جنگ جهانی بود که به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. البته تا پیش از آن قوم صرب وجود داشت، ولی کشوری رسمی با نام صربستان وجود نداشت. پس از جنگ جهانی دوم صربستان از یوگسلاوی جدا شد. در دو دهه‌ی اخیر نیز یک بار کشور مونته نگرو از صربستان جدا شده و چند وقتی هم هست که کوزوو ادعای خودمختاری کرده، هرچند که حکومت صربستان جدایی کوزوو را به رسمیت نمی‌شناسد.

کشور صربستان در شبه‌جزیره‌ی بالکان واقع شده و با کشورهایی همچون بلغارستان، کرواسی، بوسنی‌وهرزگوین، مقدونیه، مونته نگرو و مجارستان هم‌مرز است. جمعیت این کشور حدود ۷ میلیون نفر بوده و اکثرشان را قوم صرب تشکیل می‌دهند.

برای مدتی ایرانیان می‌توانستند بدون ویزا وارد کشور صربستان شوند، اما بعدها اعلام شد که به سبب سواستفاده‌های برخی از ایرانیان از این موضوع، عدم نیاز به ویزا برای ورود به کشور صربستان لغو شده و بنابراین برای ورود ایرانیان به این کشور به ویزا نیاز است.

پایتخت صربستان شهر بلگراد است و عمده‌ی جاذبه‌های گردشگری صربستان هم در همین شهر قرار دارند. اکثر تورهای صربستان مقصدشان صرفاً شهر بلگراد است و از همین رو گاه تورهای صربستان را با تور بلگراد معرفی می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری صربستان

صربستان جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی دارد و طبیعتاً نمی‌توان به همه‌ی آن‌ها در این نوشتارِ مختصر اشاره داشت، اما لااقل جا برای بحث در مورد برخی از آن‌ها هست؛ از جمله:

۱- کلبه‌ی رود درینا

تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان

کلبه‌ای در وسط رود، بر روی یک صخره، منظره‌ی بسیار جذابی ست که در صربستان منتظر گردشگران است. این کلبه‌ی بسیار زیبا توسط چند دوست ساخته شده و در طی چند دهه توانسته در برابر آسیب‌های طبیعی مقاومت به خرج دهد. امروزه این کلبه به عنوان یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری صربستان شناخته می‌شود. دیدن آن از روی تصویر هم لذت‌بخش است چه رسد دیدن آن از نزدیک‌ترین فاصله.

۲- دره اوواچ

تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان

طبیعت صربستان طبیعتی عالی ست و یادآور اروپایی‌بودن این کشور است، اما دره‌ی اوواچ در صربستان ظاهری منحصر به فرد دارد و به جرأت می‌توان گفت که یک سر و گردن از کلیت طبیعت صربستان از لحاظ زیبایی بالاتر است. گفته می‌شود بیش از ۱۰۰ گونه پرنده در همین دره زندگی می‌کنند. سرسبزی قابل توجه، رودخانه‌ی پرپیچ و خم، صدای پرندگان و نزدیک‌بودن به آسمان از جمله ویژگی‌های شاخص دره‌ی اوواچ هستند.

۳- باغ وحش بلگراد

تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری صربستان و شهر بلگراد، باغ وحش شهر بلگراد است. این باغ وحش تقریباً ۹۰ سال پیش تأسیس شد و در دوران جنگ جهانی دوم هم آسیب‌های زیادی دید، اما هنوز هم پابرجاست و یکی از بهترین مناطق دیدنی شهر بلگراد به شمار می‌رود.

بد نیست اگر با تور صربستان به بلگراد سفر کردید، نگاهی هم به باغ وحش شهر بلگراد بیاندازید.

۴- دهکده درونگراد

تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان

امیر کوستوریتسا، کارگردان صربستانی، در سال ۲۰۰۴، برای یکی از فیلم‌های‌اش با نام زندگی معجزه است نیاز به یک لوکیشن خاص داشت. از آن جا که نتوانست دقیقاً آن چه که مدنظر داشت را پیدا کند، تصمیم گرفت لوکیشن‌اش را بسازد. حاصل کار، دهکده‌ی درونگراد در جنوب غربی بلگراد بود. این دهکده از چوب ساخته شده و به همین دلیل درونگراد یا همان شهر چوب نام گرفته است.

امروز که حول و حوش ۱۵ سال از آن روزگار می‌گذرد، این دهکده‌ی سینمایی تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری صربستان شده است. گفتنی است که درونگراد تقریباً ۲۰۰ کیلومتر از بلگراد فاصله دارد.

۵- کلیسای سنت ساوا

تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان

کم‌تر فهرستی از بهترین جاذبه‌های گردشگری صربستان می‌توان یافت که کلیسای سنت ساوا در آن نباشد. تقریباً ۹۰ سال پیش این کلیسا ساخته شده و امروز یکی از مشهورترین جاذبه‌های دیدنی صربستان است. البته از این کلیسا با عنوان کلیسای جامع یاد می‎شود، اما در واقع کلیسای جامع نیست چرا که اسقف اعظم در کلیسای دیگری ساکن است.

جالب‌ترین نکته‌ی کلیسای سنت ساوا معماری بیرونی و درونی است. در شهر بلگراد اگر اقامت دارید، حتماً از کلیسای سنت ساوا دیدن کنید.

۶- قهرمان کالمگدان

تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان

بنایی تقریباً ۱۴ متری در شهر بلگراد همراه با تندیس یک مرد قهرمان را قهرمان کالمگدان نام گذاشته‌اند. این بنا  دلالت دارد بر پیروزی‌های صربستان در جنگ جهانی اول و جنگ بالکان. هم خود این بنا باشکوه است و زیبایی‌های خاص خود را دارد و هم آن که محیط اطراف‌اش بسیار زیبا است.

۷- برج‌های کالمگدان

تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان

در نزدیکی قهرمان کالمگدان، برج‌های کالمگدان وجود دارند. این برج‌ها در دژ نظامی بلگراد هستند و توانسته‌اند به همراه بنای قهرمان کاملگدان صحنه‌ای ویژه در یکی از مناطق بلگراد رقم بزنند. دیدن از این دژ به همراه برج‌های‌اش خالی از فایده نیست.

۸- بازار کالنیک

 

تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان

صفایی تازه را در بازار کالنیک شهر بلگراد تجربه خواهید کرد. در این فضای رو باز، تعداد زیادی از فروشنده‌های میوه‌جات، سبزیجات و صیفی‌جات حضور دارند و با کیفیت‌ترین میوه‌ها و سبزی‌ها را به فروش می‌رسانند. جالب است که اکثر آن‌ها کشاورز هستند و به طور مستقیم اقدام به فروش محصولات خود کرده‌اند. ضمناً در گوشه‌هایی از این بازار امکان خرید محصولات محلی از جمله پنیر و ماست نیز وجود دارد.

***************

بدیهی است که جاذبه‌های گردشگری صربستان صرفاً این موارد نیستند و بسیار بیش‌تر از این‌ها هستند. آن‌چه که در بالا آمد فقط بخشی از زیبایی‌های این کشور است. تا به صربستان سفر نکنید و بهترین جاذبه‌های گردشگری این کشور را از نزدیک نبینید هیچ متنی نمی‌تواند برای آشنایی با این کشور مفید باشد.

برای رزرو تور صربستان راه دشواری در پیش ندارید، تلفن را بردارید و با کارشناسان ما تماس بگیرید تا تمامی موارد لازم را به شما توضیح دهند: ۰۲۱۵۷۹۳۸.

چند نکته در ارتباط با سفر به صربستان

  • صربستان نه خیلی زیاد سرد است و نه خیلی هم گرم، اما در کل بهتر است فصول بهار و تابستان را برای تور صربستان انتخاب کنید؛ مگر آن که عاشق سفر در فصول سرد سال باشید.
  • هتل‌های بسیار خوبی در بلگراد وجود دارند و نباید از بابت هتل نگران باشید. هزینه‌ها و کارهای اقامت شما در هتل را کاملاً ساحل شنی درخشان بر عهده خواهد داشت.
  • مقصد سفر شما از تهران به صربستان، شهر بلگراد خواهد بود.

تور صربستان | تور صربستان ارزان | تور صربستان لحظه آخری

برای آن که بتوانید سفری مطمئن و به یاد ماندنی به کشور صربستان داشته باشید باید از طریق یک شرکت مسافری و گردشگری ثابت‌شده و معتبر اقدام کنید. ساحل شنی درخشان با سابقه‌ای روشن در ارتباط با انواع تورهای خارجی آماده‌ی دریافت سفارش‌های شما جهت رزرو تور صربستان است. برای این کار کافی ست با شماره ‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و تمامی موارد لازم را از کارشناسان ساحل شنی درخشان بشنوید.

سعی شده تا جای امکان پایین‌ترین قیمت بازار برای تور صربستان لحاظ شود تا عزیزانی که به دنبال تور صربستان ارزان هستند بتوانند از خدمات ساحل شنی درخشان استفاده کنند. جهت دریافت اطلاعات لازم در مورد تور لحظه آخری صربستان نیز می‌توانید از طریق شماره تلفن فوق با کارشناسان ما در تماس شوید.

برخی از خدمات ساحل شنی درخشان در ارتباط با تور صربستان عبارت اند از:

  • بلیط رفت و برگشت
  • اقامت در بهترین هتل‌های بلگراد
  • هزینه‌های ورودی
  • هزینه‌های حمل و نقل در مقصد
  • راهنمای تور فارسی زبان
  • بیمه مسافرتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

ساحل شنی درخشان