تور مالدیو | جاذبه‌های گردشگری مالدیو
تور مالدیو | جاذبه‌های گردشگری مالدیو
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

سنگاپور چند سالی است که به شدت پیشرفت کرده و اوضاع به گونه‌ای شده که اگر بخواهیم به معرفی کشورهایی که بالاترین گردشگر را دارند بپردازیم، باید حتماً نام سنگاپور را در آن‌ها قرار دهیم. این کشور توانسته با استفاده از جاذبه‌های دیدنی طبیعی و همچنین جاذبه‌های دیدنی‌ای که مسئولان این کشور بنا نهاده‌اند سالانه توریست‌های بسیار زیادی را به خود بخواند. گردشگران ایرانی نیز – درصد قابل توجهی‌شان – سنگاپور را برای گردش و سیر و سیاحت انتخاب می‌کنند. شما هم اگر جزو این افراد هستید و می‌خواهید مدتی در این کشور گشت و گذار کنید می‌توانید از خدمات تور سنگاپور مرکز ساحل شنی درخشان استفاده کنید. شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ هم برای رزرو تور سنگاپور در اختیار شماست و هم آن که با تماس با این شماره می‌توانید هر پرسشی که در ارتباط با تور سنگاپور دارید از کارشناسان ساحل شنی درخشان بپرسید.

مختصری در مورد کشور سنگاپور

کشوری کوچک در جنوب شرقی آسیا، در جنوب یک شبه‌جزیره‌ی بزرگ به نام مالایا، با اقتصادی عالی و ثروتی قابل توجه وجود دارد که به دلایل مختلف سالانه حول و حوش ۱۵ میلیون نفر گردشگر به خود جذب می‌کند: سنگاپور.

کشور سنگاپور را می‌توان کوچک‌ترین کشور جنوب شرقی آسیا عنوان کرد، کشوری که تا همین ۶۰ -۷۰ سال پیش مستعمره‌ی کشورهای مختلف بود، امروز جزو ۵ اقتصاد برتر جهان به شمار می‌رود. صنعت در این کشور بسیار پیشرفته است و بخش عمده‌ای از درآمد این کشور از طریق صنعت تأمین می‌شود.

در سنگاپور کم‌تر فقیری وجود دارد، چرا که اصلاً درصد بیکاری در این کشور زیر ۴ درصد است. میلیونرهای زیادی هم در این کشور زندگی می‌کنند. به سبب وضعیت خوب اقتصادی در سنگاپور، چند هزار شرکت اروپایی، آمریکایی، ژاپنی و چینی در سنگاپور فعالیت دارند و همین شرکت‌ها هستند که توانسته‌اند به میزان قابل توجهی از نرخ بیکاری در کشور سنگاپور بکاهند.

جمعیت کشور سنگاپور حول و حوش ۵ میلیون نفر است که تقریباً نصف آن‌ها مذهب بودیسم یا هندوییسم را پذیرفته‌اند. تقریباً ۱۵ درصد جمعیت سنگاپور نیز از دین اسلام پیروی می‌کنند.

اما موردی که در ارتباط با سنگاپور اهمیت دارد این است که صنعت گردشگری در این کشور یکی از مهم‌ترین صنعت‌ها به حساب می‌آید و بخش قابل توجهی از درآمد این کشور از همین صنعت گردشگری است. این نشان می‌دهد که سنگاپوری‌ها حساب ویژه‌ای روی صنعت گردشگری‌شان باز کرده‌اند و این نیز نشان‌دهنده‌ی وضعیت خوبِ این کشور از لحاظ جاذبه‌های گردشگری است. افزون بر جاذبه‌های گردشگری و طبیعت خوبِ سنگاپور، موردی دیگر که توانسته رونق گردشگری را برای سنگاپور سبب شود این است که زبان انگلیسی یکی از زبان‌های رسمی کشور سنگاپور است. به هر صورت سنگاپور کشوری مدرن، پیشرفته، زیبا، ثروتمند و جذاب برای همگان است، چه برای کسانی که قصد اقامت دائم سنگاپور را دارند و چه برای کسانی خواهان سفر و گردش در این کشور هستند.

با این توضیح مختصر، نوبت به آن رسیده که مروری هم بر جاذبه‌های گردشگری سنگاپور داشته باشیم.

جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

۱- خلیج مارینا

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

خلیج مارینا را می‌توان اوج مدرنیته در سنگاپور دانست. این خلیج در واقع بهترین و شیک‌ترین مکان سنگاپور بوده و هتل مشهور ۵۷ طبقه‌ای مارینا بی سندز نیز در همین خلیج است. مارینا بی سندز برجی سه پایه است که هم هتل دارد، هم استخر بی نهایت، هم فروشگاه‌های لوکس و هم شهر بازی.

چنان‌که در تصویر می‌بینید، اوج زیبایی این خلیج به هنگام غروب و شب است، زمانی که درخشش هتل با معماری فوق‌العاده‌اش، بازتاب نورهای رنگارنگ در آب‌های زلال سنگاپور در کنار معماری خارق‌العاده‌ی کلیت آن منطقه هر نظر و نگاهی را به خود جلب می‌کنند.

از محالات روزگار است که با تور سنگاپور به کشور سنگاپور سفر کنید ولی از خلیج مارینا دیدن نکنید.

۲- هتل رافلز

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

چند هتل با نام رافلز در جهان هستند؛ از هتل دوبی و استانبول گرفته تا شهر سنگاپور. اما به جرأت می‌توان گفت که هتل رافلز شهر سنگاپور چیز دیگری است. معماری این هتل مربوط به حول و حوش ۱۳۰ سال پیش است اما در عین حال بسیار زیبا و شیک به نظر می‌رسد. ضمناً درون هتل اتاق‌های بسیار زیادی وجود دارند، ولی آن چه که در این هتل جالب است بار سرپوشیده‌ی آن است که پر است از فروشگاه و مغازه‌های لوکس.

افراد سرشناسی تا کنون در این هتل بوده‌اند، از ملکه‌ی انگلیس گرفته تا مایکل جکسون. اگر به سنگاپور سفر کردید بد نیست گذری هم به هتل رافلز داشته باشید.

۳- محله‌ی چینی‌ها

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

محله‌ی چینی‌ها در سنگاپور یادآور کلیت کشور چین است. البته عجیب نیست که در کشور سنگاپور یک محله مختص چینی‌ها وجود داشته باشد، چرا که بخش عمده‌ای از جمعیت غیرسنگاپوری کشور سنگاپور را چینی‌ها تشکیل می‌دهند. جز در سنگاپور، در آمریکا و مالزی هم محله‌ی چینی‌ها وجود دارند و این امر عمدتاً به سبب جمعیت زیاد چینی‌ها و پراکندگی‌شان در کشورهای مختلف است.

در محله‌ی چینی‌های سنگاپور می‌توانید تا دل‌تان می‌خواهد به مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف دسترسی داشته باشید؛ از کتاب گرفته تا چای و اشیای عتیقه.ضمناً به چند معبد قدیمی نیز دسترسی خواهید داشت و می‌توانید از دیدنِ این معابد نیز لذت ببرید.

۴- پارک مرلیون

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

این پارک در نزدیکی هتل مارینا سندز قرار گرفته و عمدتاً به سبب مجسمه‌ی مرلیون که حالتی شیر مانند دارد مشهور است. امکانات خوبی در این پارک وجود دارند و اکثر راهنماهای تورهای سنگاپور حتماً شما را به دیدن این پارک خواهند برد.  بازدید از این پارک هزینه‌ای دربرندارد.

۵- پارک سافاری شبانه

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

پارک سافاری که به نوعی یک باغ وحش است، صرفاً در شب باز نیست بلکه به طور ۲۴ ساعته فعالیت می‌کند. اما دو نکته‌ای که موجب جذاب‌شدن این پارک شده‌اند یکی باز بودن این پارک در شب است و دیگری ارتباطی نزدیک با انواع و اقسام حیوانات. در پارک سافاری می‌توانید گونه‌های مختلف حیوانات رو ببینید، آن هم با فاصله‌ای بسیار کم.

۶- پارک ساحلی شرقی

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

سنگاپور تراکم جمعیت بالایی دارد و افزون بر این مسافران زیادی هم در آن هستند. همین دو دلیل موجب می‌شوند که به هنگام سیر در سطح شهر سنگاپور، مجبور به تحمل شلوغی‌های بسیار شوید. اما در این بین یک سری جاها هستند که می‌تواند مأمنی برای رهایی از شلوغی و تراکم جمعیت باشند. پارک ساحلی شرقی یکی از این مکان‌ها است.

در این پارک به دریا نزدیک هستید و می‌توانید از ورزش‌های آبی و از سکوتی دل‌انگیز لذت ببرید.

*****************

البته که مکان‌های گردشگری کشور و شهر سنگاپور بسیار بیش‌تر از این موارد هستند، اما ما قصد نداریم و اصلاً فرصت آن هم نیست که به معرفی تمامی جاذبه‌های گردشگری این مکان بپردازیم. ولی فارغ از جاذبه‌های گردشگری، بد نیست نگاهی هم به بهترین مراکز خرید سنگاپور داشته باشیم؛ مراکز خریدی که کم از جاذبه‌های گردشگری سنگاپور ندارند.

بهترین مراکز خرید سنگاپور

۱- مرکز خرید اوت لت آی ام ام

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

مرکز خرید اوت‌لت آی ام ام یکی از مراکز خرید سنگاپور است که عمدتاً برای کسانی که خواهان خرید اجناس گران‌قیمت هستند مناسب نیست. در این مرکز خرید، گاهی تخفیف‌ها به ۹۰ درصد هم می‌رسند. اگر به دنبال خرید لباس‌های زیبا و در عین حال با قیمت نسبتاً کم هستید می‌توانید از این مرکز خرید دیدن کنید. این مرکز در خیابان ۲۱ شرقی جورونگ قرار دارد.

۲- مرکز خرید مصطفی

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

این مرکز خرید نیز برای کسانی که به دنبال خرید اجناس مختلف با قیمت‌های مقرون به صرفه هستند مناسب است. تِم کلی مرکز خرید مصطفی هندی است و در منطقه‌ی هند کوچک نیز واقع شده است. همه نوع کالایی – از لباس گرفته تا لوازم الکترونیکی – را می‌توانید از مرکز خرید مصطفی تهیه کنید.

۳- مرکز خرید پالای رنسانس

 

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

این مرکز خرید برخلاف دو مرکز خرید قبلی پر است از لباس‌های برند با قیمت‌های بالا. به دنبال خرید لباس‌های لوکس اگر هستید گشت و گذار در مرکز خرید پالای رنسانس را از دست ندهید. این مرکز خرید در خیابان اورچارد واقع است.

۴- مرکز خرید گرید ورلد سیتی

 

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

این مرکز خرید نیز یکی از بهترین مراکز خرید سنگاپور است. همه نوع جنسی در آن یافت می‌شود و بنابراین اگر به دنبال خرید چیز خاصی نیستید می‌توانید وارد این مرکز خرید شوید و هر جنسی که به نظرتان جالب و کاربردی آمد را خریداری کنید. قیمت‌های این مرکز خرید نیز تا حدی مقرون به صرفه هستند.

۵- مرکز خرید رافلز سیتی

تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور

یکی دیگر از بهترین مراکز خرید سنگاپور همین مرکز خرید است. این مرکز خرید بیش‌تر برای کسانی است که به دنبال خرید کالاهای لوکس هستند. اگر با تور سنگاپور به این کشور سفر کردید حتماً از این مرکز خرید دیدن کنید. این مرکز خرید دقیقاً بالای ایستگاه متروی سیتی هال است.

چند نکته در ارتباط با سفر به سنگاپور

  • تور سنگاپور بیش‌تر برای کسانی مناسب است که قرار است پول زیادی خرج کنند. سفر به سنگاپور را نمی‌توان سفری ارزان یا حتی نیمه ارزان دانست.
  • سنگاپور در نزدیکی خط استوا است و آب و هوای خوبی دارد. میزان بارش در این کشور زیاد است و حتی در ماه ژوئن – یعنی اوج تابستان – نیز احتمال بارش باران در این کشور وجود دارد.
  • این امکان وجود دارد که همزمان هم به شهر سنگاپور بروید و هم به کوالالامپور – پایتخت مالزی. برای این کار می‌توانید از تور ترکیبی کوالا سنگاپور استفاده کنید. برای اطلاع از این تور با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

رزرو تور سنگاپور

برای رزرو تور سنگاپور و سپری‌کردن روزها و شب‌هایی به یاد ماندنی در کشور و شهر سنگاپور می‌توانید از طریق مرکز ساحل شنی درخشان اقدام کنید. برای این کار کافی‌ست تلفن را بردارید و با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. با تماس با کارشناسان ساحل شنی درخشان نه تنها می‌توانید تور سنگاپور را رزرو کنید بلکه هر سوالی که در ارتباط با تور سنگاپور داشته باشید هم می‌توانید از کارشناسان بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 4 =

ساحل شنی درخشان