تور تایلند | جاذبه‌های گردشگری تایلند
تور تایلند | جاذبه‌های گردشگری تایلند
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی
تور مالزی | جاذبه‌های گردشگری مالزی
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

روسیه به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور جهان می‌تواند یکی از مقاصد عالی برای گردشگری شما باشد. به‌دنبال دیدن از سرزمینی خاص اگر باشید، در پی گشت‌وگذار در سرزمینی با فرهنگ غنی اگر باشید، روسیه می‌تواند از مناسب‌ترین گزینه‌ها باشد. روسیه هم از لحاظ طبیعی و هم از لحاظ مدرن‌بودن در وضعیتی بسیار خوب به سر می‌برد و از همین روست که یکی از کشورهای توریست‌پذیر است. هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران کشورشان را به مقصد روسیه ترک می‌کنند و پس از لذت‌بردنی چند روزه و سیر و سیاحت در روسیه و مشاهده‌ی جاذبه‌های گردشگری این کشور به کشور خود باز می‌گردند. در ایران نیز تور روسیه همواره متقاضیان زیادی داشته و خصوصاً در فصل تابستان که هوای روسیه نیز قابل‌تحمل‌تر از آب و هوای این کشور در فصل زمستان است، بسیار اند کسانی که نسبت به رزرو تور روسیه اقدام می‌کنند.

چنان‌چه شما نیز به‌دنبال رزرو تور روسیه هستید می‌توانید از خدمات ساحل شنی درخشان بهره ببرید. با تور روسیه ساحل شنی امکان گشتن در بهترین مکان‌های سن پترزبورگ و مسکو را خواهید داشت و می‌توانید سفری امن را تجربه کنید. جهت رزرو تور روسیه و یا کسب اطلاعات بیش‌تر، می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان هم‌کلام شوید و تمامی پرسش‌های‌تان در ارتباط با تور روسیه را از آن‌ها بپرسید.

مختصری در مورد کشور روسیه

روسیه بزرگ‌ترین و پهناورترین کشور جهان است و در شمال اوراسیا قرار دارد. جمعیت این کشور پهناور حدود ۱۴۵ میلیون نفر است و این نشان می‌دهد که بخش عمده‌ای از مساحت کشور روسیه بدون سکنه است. بخش عمده‌ی مساحت روسیه در قاره‌ی آسیا قرار دارد، اما همان مقدار کمی از روسیه که در اروپا است حدود ۸۰ درصد جمعیت روسیه را به خود اختصاص داده است.

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

نقشه روسیه

مردم روسیه از اقوام بسیار زیاد و مختلفی هستند، اما اکثرشان را قوم روس تشکیل می‌دهند. پس از قوم روس، تاتارها پرجمعیت‌ترین قوم روسیه به حساب می‌آیند. زبان‌های زیادی نیز در روسیه تکلم می‌شوند اما اکثر مردم از زبان روسی برای مکالمات خود استفاده می‌کنند. سن پترزبورگ و مسکو دو شهر بزرگ روسیه هستند و عمده‌ی تورهای روسیه نیز به مقصد این دو شهر است. ضمناً پرواز از ایران تا شهر مسکو نیز حدود ۴ ساعت به طول می‌انجامد.

جاذبه‌های گردشگری روسیه

روسیه به عنوان یک کشور توریست‌پذیر از جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد و متنوعی برخوردار است که عمده‌ی این جاذبه‌ها در دو شهر پترزبورگ و مسکو قرار دارند. معروف‌ترینِ آن‌ها عبارت اند از:

۱- کاخ کرملین مسکو

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

نمایی زیبا از کاخ کرملین

کرملین از مشهورترین کاخ‌های جهان است. این کاخ چند سده است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و در حال حاضر نیز رییس جمهور روسیه در آن ساکن است. زیبایی و شکوه این کاخ را با کم‌تر کاخی در سطح جهان می‌توان قیاس کرد. نام این کاخ در زبان روسی به معنای دژ است و همین امر هم خود نشان می‌دهد که در ابتدا معماران به دنبال بنا نهادن یک بنای با شکوه بوده‌اند و به همین دلیل هم بوده که قبلاً از کاخ کرملین به عنوان یک کلیسای بزرگ استفاده می‌شده است.

گفتنی است که درون این کاخ حدود ۸۰۰ اتاق مجزا وجود دارند که هر یک نیز استفاده‌ای جداگانه دارند.

۲- میدان سرخ مسکو

شاید بتوان مشهورترین میدان مسکو و کل روسیه را میدان سرخ دانست. خوبی این جاذبه‌ی گردشگری روسیه این است که نه‌تنها خود آن از زیبایی‌ها و جذابیت‌های زیادی برخوردار است، بلکه همچنین چند جاذبه‌ی گردشگری دیگر از جمله کاخ کرملین در اطراف این میدان وجود دارند. بنابراین با حضور در این میدان هم می‌توان از زیبایی‌های میدان بهره برد و هم آن که به چند جاذبه‌ی گردشگری دیگر نزدیک شد.

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ روسیه، درست در مرکز شهر دایره‌ای مسکو قرار دارد و از همین رو بسیاری از خیابان‌های مسکو به آن ختم می‌شوند. میدان سرخ، به صورت تاریخی از مهم‌ترین میدان‌های جهان بوده و بسیاری از اتفاقات بزرگ در حول آن رخ داده‌اند. امروزه نیز محل برگزاری کنسرت بسیاری از بزرگ‌ترین خواننده‌های دنیاست.

۳- کلیسای سنت باستیل

این کلیسا – همچون کاخ کرملین – از سمبل‌های روسیه به شمار می‌رود. سنت باستیل کلیسایی ست قدیمی مربوط به سده‌ها پیش، زمانی که ایوان مخوف دستور به ساخت آن داد و پس از ساخت چنان غرق زیبایی‌اش شد که دستور داد معمار آن را کور کنند تا نتواند دیگر کلیسایی همچون این کلیسا طراحی کند.

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

معماری زیبای کلیسای سنت باستیل

کلیسای سنت باستیل در طول سده‌های زندگی خود ماجراهای زیادی دیده و اتفاقات گوناگونی را تجربه کرده است، ولی امروز نیز یکی از بزرگ‌ترین بناهای جهان به شمار می‌رود و ۱۲ سالی هم هست که در فهرست عجایب روسیه درآمده است. با تور روسیه اگر به روسیه سفر کنید، حتماً از کلیسای سنت باستیل نیز دیدن خواهید کرد.

۴- آرامگاه لنین

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

آرامگاه لنین

آرامگاه یا مقبره لنین یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری روسیه است. سالانه افراد بسیار زیادی از آرامگاه لنین دیدن می‌کنند و گاه حتی صف‌های طولانی تشکیل می‌شود. در آرامگاه لنین، لنینِ مومیایی‌شده وجود دارد و به شکلی جالب به مانند یک انسانِ زنده‌ی خوابیده در درون تابوتی چوبی قرار داده شده است. عکسبرداری در این مکان ممنوع بوده و باید حتماً به لنین ادای احترام شود.

۵- دریاچه بایکال

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

مروارید سیبری

دریاچه بایکال به عنوان قدیمی‌ترین دریاچه‌ی دنیا یکی دیگر از مناطق دیدنی روسیه است. لقب دریاچه بایکال، مروارید سیبری است و به سبب ظاهر بسیار زیبا و خاص و همچنین مناطق تفریحی اطراف‌اش توانسته جذب‌کننده‌ی گردشگران بسیار زیادی باشد.

اگر با تور روسیه به روسیه سفر کردید حتماً دیدن دریاچه بایکال و گذراندن ساعاتی از سفرتان در این منطقه از روسیه را در برنامه‌تان قرار دهید.

۶- خیابان آربات

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

خیابان آربات

خیابان آربات یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های روسیه است – مربوط به حداقل ۶ قرن پیش – که به سبب ظاهر بسیار زیبا و امکانات خاصی که دارد توانسته به بهترین خیابان‌های اروپا تبدیل شود. نکته‌ی جالب خیابان آربات این است که در آن تعداد زیادی مغازه و دست‌فروش در حال فروش آثار هنری، صنایع دستی و در کل سوغاتی هستند. مردمان مسکو نیز در این خیابان به وفور پیدا می‌شوند و در این خیابان می‌توان مستقیماً با فرهنگ کلی مسکو برخورد داشت.

۷- تئاتر بولشوی

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

تئاتر بولشوی

تالار بولشوی نیز می‌تواند گزینه‌ای عالی برای دیدن باشد. اگر با تور روسیه به روسیه رفتید بهتر است از این مکان عالی نیز دیدن کنید. این تالار نیز همچون سایر مکان‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد یکی از مکان‌های تاریخی روسیه است و ساخت آن به ۴ قرن پیش می‌رسد.

۸- خیابان نوسکی پراسپکت

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

خیابان نوسکی

اما اندکی از مسکو خارج شویم و به دیگر شهر بزرگ و توریستی روسیه یعنی سن پترزبورگ وارد شویم. سن پترزبورگ نیز مکان‌های دیدنی بسیار زیادی دارد و هر ساله توریست‌های زیادی وارد آن می‌شوند. یکی از این مکان‌های دیدنی، خیابان فوق‌العاده‌ی نوسکی پراسپکت است. اگر قرار باشد روسیه در جهان صرفاً به یک خیابان شناخته شود، آن یک خیابان قطعاً همین خیابان نوسکی است.

فضای عالی و کلاسیک این خیابان در کنار کلی مغازه و پاساژ می‌توانند هر توریستی را ترغیب کنند که لااقل برای یک ساعت هم که شده در این خیابان قدم بزند.

۹- مجسمه مادر میهن

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

مجسمه مادر میهن

تاریخ روس، خصوصاً در یکی دو قرن اخیر، سرشار است از مبارزات و کشاکش‌های سیاسی. از همین رو در سرزمین روسیه نمادهای سیاسی و اجتماعی بسیار زیادی وجود دارند که قطعاً یکی از مشهورترینِ آن‌ها مجسمه‌ی مادر میهن است.

این مجسمه تقریباً ۷۰ سال پیش و برای ادای یاد و احترام به کشته‌شدگان جنگ جهانی دوم در روسیه ساخته شد و امروز تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری روسیه شده است.

۱۰- کلیسای اسحاق

نمای درونی کلیسای اسحاق

نمادی دیگر از مذهب و معماری در روسیه: کلیسای اسحاق. این کلیسا طراحی‌ای فوق‌العاده دارد و سمبلی تاریخی از شهر پترزبورگ به شمار می‌رود. تزار اول بود که دستور ساخت این کلیسا را داد و ساخت آن حدود ۴۰ سال به طول انجامید. بیش از آن که نمای خارجی کلیسا زیبا باشد، نمای درونی آن زیباست و یادآور معماری کلاسیک و فوق‌العاده‌ی اروپا است. اگر به روسیه سفر کردید، بد نیست به کلیسای جامع اسحاق نیز سری بزنید.

۱۱- قصر کاترین

تور روسیه | جاذبه‌های گردشگری روسیه

قصر کاترین

قصر کاترین که از آن با عنوان دهکده‌ی تزارها نیز یاد می‎شود نماد شکوه و عظمت سن پترزبورگ است. البته این مکان حدوداً ۳۰ کیلومتر با سن پترزبورگ فاصله دارد و دقیقاً درون سن پترزبورگ نیست. این قصر محل زندگی کاترین اول همسر پتر اول بوده و اگر وارد آن شوید تا ساعت‌ها مشغول و غرق تماشای مناطق تماشایی این کاخ تاریخی خواهید شد.

زیبایی این قصر هم از لحاظ بیرونی است و هم از لحاظ درونی و واقعاً نمی‌توان فهرستی از بهترین مناطق دیدنی روسیه لیست کرد و نامی از قصر کاترین نبرد.

چند نکته در ارتباط با تور روسیه

  • بهتر است ماه‌های گرم سال، یعنی اردیبهشت و خرداد و تیر و مرداد، را برای سفر به روسیه انتخاب کنید.
  • قیمت‌های تور روسیه متفاوت هستند و همواره هم پایین‌ترین قیمت به معنای بهترین قیمت نیست، چرا که ممکن است پایین‌ترین قیمت تور روسیه همراه باشد با کیفیت پایین تور. اما ساحل شنی مفتخر است که بهترین قیمت را به همراه بهترین کیفیت تور روسیه عرضه کند.
  • خروج از ایران به مقصد روسیه و بازگشت به ایران تماماً از فرودگاه امام خمینی انجام می‌شوند.
  • هزینه‌های بلیط هواپیما، اقامت در هتل، راهنمای تور فارسی زبان، هزینه‌های ورودی و هزینه‌های حمل و نقل در مقصد کاملاً بر عهده‌ی ساحل شنی هستند.
  • ضمناً در صورت انتخاب تور روسیه ساحل شنی از بیمه مسافرتی نیز برخوردار خواهید شد.

تور روسیه | تور روسیه ارزان

همانطور که در بالا نیز گفته شد، برای رزرو تور روسیه و یا کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه‌ی تور روسیه می‌توانید با کارشناسان ساحل شنی تماس بگیرید. تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در اختیار شماست تا هر ابهامی که در ارتباط با تور روسیه دارید را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شش =

ساحل شنی درخشان