تور پوکت | جاذبه‌های گردشگری پوکت
تور پوکت | جاذبه‌های گردشگری پوکت
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

تور تفلیس در سال‌های اخیر در ایران محبوب‌تر از پیش شده و متقاضیان بیش‌تری پیدا کرد‌ه است. این شهر اروپایی، که در واقع متصل‌کننده‌ی اروپا و آسیا است، هر ساله فستیوال‌ها و کنسرت‌های گوناگونی را میزبانی می‌کند و در خود نیز طبیعت دیدنی و آثار تماشایی متعددی دارد. معماری شهر آن نیز یکی دیگر از عوامل افزایش توریست‌های این شهر اند. به هر دلیلی اگر شما نیز خواهان سفر به تفلیس هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از تور تفلیس مرکز ساحل شنی درخشان است. از طریق تور تفلیس مرکز ساحل شنی درخشان می‌توانید چند روز و شب به‌یادماندنی را در تفلیس تجربه کنید. جهت رزرو تور تفلیس و یا کسب اطلاعات بیش‌تر در باب تور تفلیس می‌توانید با تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

مختصری در مورد تفلیس

تفلیس شهری ست که به سبب‌های مختلف از حدود ۱۵۰۰ سال پیش همواره پایتخت حکومت‌های گوناگون بوده است. این شهر بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر از کشور گرجستان و البته پایتخت این کشور است. این امر که تفلیس در طول سالیان مختلف به‌عنوان پایتخت برای حکومت‌های مختلف به کار گرفته شده موجب شده که تفلیس از معماری‌ای مختلط برخوردار باشد. اگر در سطح شهر تفلیس قدم بزنید می‌بینید که انواع و اقسام ساختمان‌ها، از معماری قرون‌وسطایی گرفته تا معماری روسی، در آن وجود دارند و بافتی متفاوت به این شهر بخشیده‌اند.

گفتنی است که از دیرباز چشمه‌های آب گرم زیادی در تفلیس وجود داشته‌اند و حتی نام این شهر نیز به‌واسطه‌ی همین چشمه‌های آب گرم، تفلیس گذاشته شده است.

ضمناً تفلیس با دریای سیاه فاصله‌ای ۲۶۰ کیلومتری دارد و در کنار رود کُر بنا نهاده شده است. در واقع بخش قابل توجهی از رود کر از شهر تفلیس می‌گذرد. از همین رو تفلیس شهری نسبتاً مرطوب است و آب و هوایی نیمه‌گرمسیری دارد. در آخر آن که جمعیت تفلیس حدود ۲.۵ میلیون نفر بوده که اکثر آن‌ها را قوم گرجی تشکیل می‌دهند.

جاذبه‌های گردشگری تفلیس

تفلیس، همانطور که در بالا گفته شد، تاریخی طولانی دارد و پایتخت حکومت‌های گوناگون بوده است؛ از همین رو مکان‌های دیدنی تاریخی در این شهر کم نیستند، سوای آن که مکان‌های دیدنی جدیدی هم دارد. از جمله مشهورترین جاذبه‌های گردشگری شهر تفلیس می‌توان از موارد زیر نام برد:

۱- پل صلح

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

پل صلح از آثار تاریخی تفلیس نیست، اما یکی از زیباترین آثار این شهر است. تقریباً ۱۰ سال پیش بود که معماران ایتالیایی این پل را در شهر تفلیس طراحی و اجرا کردند تا قسمتی از شهر که بافتی قدیمی دارد را به قسمتی از شهر که دارای بافت مدرن است متصل کنند. گفتنی است که این پل بر روی رود کر که بخش بزرگی از آن از وسط شهر تفلیس می‌گذرد ساخته شده است.

۲- فیونیکولار

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

فیونیکولار منطقه‌ای تفریحی در تفلیس است و عمده‌ی شهرت آن، یکی به سبب طبیعت زیبایی ست که دارد و دوم به سبب قطار شهری جالب آن است. این قطار تقریباً یک قرن پیش توسط مهندسان بلژیکی ساخته شده که با سوار شدن بر روی آن می‌توان به بالای کوه رفت و زیبایی‌های شهر تفلیس را از آن مکان نظاره‌گر شد.

در منطقه‌ی فیونیکولار، رستوران، فروشگاه، طبیعت و چشم‌اندازی زیبا از شهر را خواهید دید. اگر با تور تفلیس وارد این شهر شدید، حداقل یک ساعت از زمان‌تان را صرف دیدن این منطقه کنید.

۳- پارک ویک

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

بزرگ‌ترین پارک شهر تفلیس همین پارک ویک است. نمای زیبا و جوی خاص این پارک می‌توانند شاخص‌ترین ویژگی‌های این پارک نام گیرند. در ساعات فراغت‌تان بد نیست سری هم به پارک ویک شهر تفلیس بزنید.

۴- دریای تفلیس

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

دریای تفلیس یکی از دیدنی‌های شهر تفلیس است و در نزدیکی این شهر قرار گرفته است. هم خود دریا و هم محیط اطراف آن زیبایی زیادی دارند و خلاصه این مکان می‌تواند مکانی دنج برای استراحت‌کردن و فارغ‌شدن از شلوغی‌های شهر باشد.

چنان‌چه با تور تفلیس به این شهر سفر کردید بد نیست سری هم به دریای تفلیس بزنید.

۵- کلیسای کاشوتی

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

یکی از سمبل‌های معماری قرون وسطی در تفلیس، همین کلیسای کاشوتی است. البته قرون‌وسطایی‌بودن معماری این کلیسا به سبب آن نیست که این کلیسا مربوط به قرون وسطی است، چرا که کاشوتی در اوایل قرن بیستم، بین سال‌های ۱۹۰۴ تا ۱۹۱۰ ساخته شده است. معماری بیرونی این کلیسا زیباست، ولی معماری درونی آن زیباتر است. این مکان نیز می‌تواند مکانی برای کسب آرامش و دور شدن از استرس‌ها و نگرانی‌ها باشد.

۶- پارک نهم آوریل

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

این پارک را می‌توان در زمره‌ی آثار تاریخی تفلیس قرار داد. نام پارک نهم آوریل – به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های گرجستان – دلالت دارد بر یک حادثه‌ی تاریخی، حادثه‌ای که طی آن شوروی‌ها علیه ضد شوروی‌ها شوریدند و هزاران زخمی بر جای گذاشتند.

پارک نهم آوریل فضایی  دنج دارد و خیلی شلوغ نیست و از این رو می‌تواند مکان مناسبی برای کسب آرامش باشد.

۷- قلعه ناریکالا

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

یک مکان تاریخی دیگر! قلعه ناریکالا را می‌توان قدیمی‌ترین بنای شهر تفلیس دانست، چراکه قدمت آن به دوران ساسانیان برمی‌گردد. ناکاریلا به سبب آن که توسط حکومت قدیم ایران ساخته شده معماری‌ای ایرانی دارد و موجب شده در تفلیسِ امروزی یک ردپا از ایران وجود داشته باشد.

این قلعه امروز توانسته به یکی از پربازدید‌ترین جاذبه‌های گردشگری تفلیس تبدیل شود و خبر خوب این است که در اطراف آن نیز چند مکان دیدنی دیگر وجود دارند و بنابراین با رفتن به سمت این قلعه می‌توان با یک تیر چند نشان زد. ضمناً اگر از این قلعه بالا بروید، چشم‌انداز زیبایی از کل شهر تفلیس در پیش روی شما خواهد بود.

۸- کلیسای سیونی

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی تفلیس، کلیسای سیونی است. این کلیسا از قدیمی‌ترین کلیساهای تفلیس به شمار می‌رود، به طوری که قدمت آن به قرن هفتم میلادی و به قولی دیگر به قرن پنجم بازمی‌گردد. گفته می‌شود نام این کلیسا برگرفته از کوه صهیون در اورشلیم است و البته در طی این قرن‌ها به سبب‌های مختلف مورد آسیب واقع شده و بارها بازسازی شده است.

بد نیست در سفرتان به تفلیس سری هم به کلیسای سیونی بزنید. معماری درونی آن بسیار زیباست و جلوه‌ای قرون وسطایی دارد.

۹- کوه قازبگی

تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس

کوه قازبگی از بهترین مکان‌های تفلیس برای غرق‌شدن در طبیعت این شهر است. چنان‌که در تصویر می‌بینید طبیعت این مکان بسیار زیباست و اگر قرار باشد از هیاهوی شهر به دور باشید و ساعاتی را با آرامش بگذرانید، کوه قازبگی می‌تواند مقصدی مناسب برای‌تان باشد.

******

البته که جز این موارد چند جاذبه‌ی دیدنی دیگر در شهر تفلیس هستند که بهترین راه برای دیدن آن‌ها استفاده از تور تفلیس است. هر اندازه هم که تصویر این مکان‌ها را با کیفیت و با زاویه دید بالا ببینید، لذت این کار به هیچ وجه به لذت دیدن این مکان‌ها از نزدیک نمی‌رسد.

چند نکته در ارتباط با سفر به تفلیس

  • تابستان گرجستان خیلی گرم نیست، زمستان آن هم خیلی سرد نیست. اما در کل بهترین زمان سفر به تفلیس به خود شما بستگی دارد. مثلاً اگر دوست دارید در هوای بارانی به تفلیس بروید، باید بدانید که از بهمن تا فروردین در کشور گرجستان و شهر تفلیس میزان بارندگی زیاد است.
  • تفلیس شهر گرانی نیست. ضمناً به سبب فاصله‌ی نسبتاً کمی که با ایران دارد بلیط هواپیمای آن قیمت بالایی ندارد و در کل هزینه تور تفلیس زیاد نیست.
  • به خاطر داشته باشید که برای سفر به تفلیس و در کل گرجستان هیچ نیازی به ویزا نیست و صرفاً با داشتن پاسپورت می‌توان به گرجستان و پایتخت آن سفر کرد.
  • هر ماه از سال که بخواهید به تفلیس سفر کنید، راه برای شما باز است. تورهای تفلیس مرکز ساحل شنی درخشان برای ماه‌های مختلف سال وجود دارند.

تور تفلیس | تور لحظه آخری تفلیس

تفلیس شهری نه چندان گران و دارای زیبایی‌های متنوع است. سفر به این شهر می‌تواند برای چند روزی هم که شده خستگی زندگی روزمره را از تن شما بزداید و جانی دوباره به روح و روان‌تان ببخشد.

چنان‌چه قصد لذت‌بردن از سفر به تفلیس را دارید می‌توانید از تور تفلیس مرکز ساحل شنی درخشان استفاده کنید. انواع تورها با قیمت‌های مختلف و در ماه‌های مختلف در اختیار شما هستند و با توجه به شرایط خود می‌توانید هر کدام را که در نظر دارید انتخاب کنید. ضمناً هر سوالی که در ارتباط با تور تفلیس دارید می‌توانید تلفن را بردارید و  با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

برخی از خدمات ساحل شنی درخشان در راستای تور تفلیس عبارت اند از:

  • بلیط رفت و برگشت
  • هزینه‌های ورودی
  • اقامت در هتل
  • بیمه مسافرتی
  • هزینه‌های حمل و نقد در مقصد
  • راهنمای تور فارسی زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

ساحل شنی درخشان