تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان
تور گرجستان | جاذبه‌های گردشگری گرجستان
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان
تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

سفری چند روزه به کشوری جدید و تجربه‌ی گشت و گذار در خیابان‌ها و مکان‌های دیدنی یک منطقه‌ی جدید می‌تواند خستگی انباشته‌شده‌ی چندماهه را تا حدی از بدن انسان بزداید. همین قضیه است که موجب می‌شود افراد بسیاری خواهان استفاده از تورهای خارجی برای سفر به کشورهای اروپایی و آسیایی باشند. در میان این کشورها، بلغارستان کشوری ست که تعداد افراد خواهان سفر به آن کم نیست. سفر به این کشور شرق اروپایی خصوصاً در ایران متقاضیان زیادی دارد چرا که اولاً از لحاظ جغرافیایی نزدیک به کشور ایران بوده و معمولا قیمت تور بلغارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی و شرق آسیایی کم‌تر است، ثانیاً مکان‌های دیدنی زیادی دارد و در آخر آن که آب و هوایی عالی دارد و مقصدی فوق‌العاده برای لذت‌بردن از طبیعت است. اگر شما نیز خواهان سفر به بلغارستان هستید می‌توانید از تور بلغارستان ساحل شنی درخشان استفاده کنید.

قصد سفر به بلغارستان را در هر برهه‌ی زمانی که داشته باشید می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و تور بلغارستان مربوط به دوره‌ی زمانی مورد نظرتان را رزرو کنید. کارشناسان ساحل شنی با تماس شما با این مرکز تمامی راهنمایی‌های لازم را در ارتباط با تور بلغارستان به شما عرضه خواهند کرد.

مختصری در مورد کشور بلغارستان

شرق اروپا کشورهای جذابی برای سفر دارد. معماری خاص ساختمان‌های سنتی و روستایی، غذاهای خاص هر کشور، آب و هوای عالی کشورهای شرق اروپایی و البته شاید آمیخته‌نشدن بیش از حد فرهنگ شرق اروپا با غرب اروپا از جمله جذاب‌ترین و شاخص‌ترین ویژگی‌های کشورهای شرق اروپا هستند. بلغارستان نیز این ویژگی‌ها را دارد.

جمعیت این کشور حول و حوش ۷ میلیون نفر است، اما از لحاظ رشد جمعیت، منفی‌ترین رشد در جهان را دارد و سالانه مقداری از جمعیت این کشور کاسته می‌شود. از میان جمعیت ۷ میلیونی بلغارستان تقریباً ۹۰ درصد از نژاد بلغاری هستند و ۱۰ درصد باقی‌مانده را نیز ترک‌ها و کولی‌ها تشکیل می‌دهند. دین سنتی کشور بلغارستان نیز مسیحیت از نوع ارتودوکس است، هرچند که تقریباً ۱۰ درصد مردم این کشور که اکثراً ترک هستند نیز مسلمان اند.

از لحاظ آب و هوایی، می‌توان شرق بلغارستان را بهترین منطقه‌ی این کشور دانست. بلغارستان در شرق با دریای سیاه همسایه است و از همین رو شهرهای شرقی این کشور از آب و هوای معتدل و مرطوب و زمین‌های سرسبز برخوردار هستند.

پایتخت بلغارستان یعنی صوفیه تقریباً در قسمت غربی این کشور واقع است و با وجودی که آب و هوای بسیار خوب شهرهای شرقی را ندارد، از مناطق دیدنی بسیار خوبی برخوردار است.

از میان شهرهای توریستی بلغارستان که بسیاری از تورهای بلغارستان مقصدشان صرفاً این شهرها است می‌توان به وارنا و صوفیه اشاره داشت. صوفیه که پایتخت این کشور است و مناطق دیدنی زیادی دارد، اما وارنا شهری ست بندری در کنار دریای سیاه و به سبب آب و هوای فوق‌العاده‌ای که دارد و همچنین مناطق دیدنی خوبی که در ان هستند توانسته بخش زیادی از گردشگران را به خود جذب کند. در ایران نیز، تور وارنا توری مجزا برای سفر به این شهر بندری است.

جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

۱- ملنیک

تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

ملنیک

ملنیک یک شهر کوچک در کشور بلغارستان است، اما کافه‌های آن شهرتی جهانی دارند. بد نیست اگر با تور بلغارستان به این کشور سفر کردید، سَری هم به این شهر کوچک بزنید و از کافه‌های زیبای آن لذت ببرید. نوشیدنی‌های شهر ملنیک شهرت بسیار زیادی دارند که البته در کافه‌های این شهر می‌توانید به این نوشیدنی‌ها دسترسی داشته باشید.

۲- هفت دریاچه

تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

هفت دریاچه

یکی دیگر از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری بلغارستان، هفت دریاچه است. این مکان دارای هفت دریاچه است که در نزدیکی یکدیگر واقع شده‌اند. دوست‌دار طبیعت اگر هستید و چنانچه می‌خواهید فارغ از هیاهوی شهری باشید و در مکانی با هوایی صاف و عالی تنفس کنید، پیشنهاد می‌کنم حتماً از هفت دریاچه دیدن کنید.

این منطقه برای مسئولین کشور بلغارستان یک منطقه‌ی توریستی است و از همین رو تقریباً امکانات لازم برای اقامت چند ساعته در این منطقه فراهم است. ضمناً از طریق شهر صوفیه نیز می‌توانید به این منطقه بروید، هر چند که باید چند ساعتی  در راه باشید.

۳- جنگل سنگی

تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

جنگل سنگی وارنا

یکی از مناطق دیدنی شهر وارنای بلغارستان، جنگل سنگی مشهور این شهر است. این منطقه تنها منطقه‌ی صحرایی یا بیابانی بلغارستان است. در این منطقه کلی سنگ وجود دارند که همچون درخت سر از زمین بیرون آورده‌اند و منظره‌ای عجیب را رقم زده‌اند. همین عجیب بودن این منطقه است که موجب شده در فرهنگ سنتی بلغارستان افسانه‌هایی در ارتباط با این منطقه شکل گیرد. برخی از بلغاری‌‌های قدیم باور دارند که یک غول با چکشی بزرگ، یک به یک این سنگ‌ها را در دل زمین فرو کرده.

به هر حال، اگر یا با تور بلغارستان و یا با تور وارنا به این کشور سفر کردید، حتماً دیدن از این منطقه‌ی جالب را نیز در برنامه‌تان قرار دهید.

۴- کوپریفشتیتسا [Koprivshtitsa]

تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

روستای نسبتاً کوچک در نزدیکی صوفیه پایتخت بلغارستان وجود دارد که اگر وارد آن شوید فضایی تاریخی را تجربه خواهید کرد؛ فضایی مربوط به قرن نوزدهم در شرق اروپا. کوپریفشتیتسا نام این مکان است. این روستای تاریخی، بسیار رنگارنگ و زیباست و افزون بر این، بناهای تاریخی و موزه‌های دیدنی بسیاری هم دارد. حیف است که در صوفیه باشید و به این دهکده سَری نزنید.

۵- قلعه‌ی بلوگرادچیک

تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

قلعه بلوگرادچیک

قلعه‌ای قدیمی – به جای مانده از دوران روم باستان – با زیبایی‌ای چشم‌نواز و طبیعتی زیبا در شمال غربی بلغارستان در انتظار شماست. قرن‌های بسیار، از دوران روم باستان بدین سو، حکومت‌های متعددی از این قلعه استفاده کرده‌اند و امروز از قلعه صرفاً یک جاذبه‌ی گردشگری باقی مانده. اگر این امکان برای‌تان وجود دارد که به شمال غرب بلغارستان و شهر بلوگرادچیک سفر کنید، حتماً به این قلعه سَر بزنید و لحظاتی فراموش نشدنی را برای خود فراهم سازید.

۶- شهر تاریخی نسبار

تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

شهر نسبار

بلغارستان کشوری تاریخی است و طبیعی است که بسیاری از شهرهای این کشور از قدمتی طولانی برخوردار باشند و به عنوان شهرهای تاریخی از آن‌ها یاد شود. شهر نسبار از شهرهای تاریخی بلغارستان محسوب می‌شود. افزون بر تاریخی‌بودن شهر نسبار و وجود اماکن تاریخی و قدیمی بسیار در آن، موردی دیگر که توانسته این شهر را سر زبان‌ها اندازد ساحلی‌بودن این شهر است. نسبار در کنار دریای سیاه قرار دارد و برای کسانی که خواهان قدم‌زدن در ساحل دریای سیاه هستند نیز گزینه‌ای عالی است.

خلاصه آن که  این شهر در طی سالیان دراز لقب مروارید دریای سیاه را به خود اختصاص داده و امروزه نیز به سبب مکان‌های تاریخی‌ای که در خود دارد توانسته درصدی از گردشگران کشور بلغارستان را در خود جای دهد و پذیرای‌شان باشد. گفتنی است که این شهر در سال ۱۹۸۳ به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است.

۷- صومعه‌ی ریلا

تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

صومعه ریلا

صومعه‌ی ریلا نیز یکی از قدیمی‌ترین مناطق بلغارستان است که در غرب این کشور در نزدیکی ریلا و صوفیه قرار دارد. فضای آرام و به دور از هیاهوی این صومعه‌ی قدیمی به همراه زیبایی‌های معماری قرون وسطایی آن می‌توانند از جاذبه‌های آن برای شما باشند. هم با اتوبوس می‌توانید از صوفیه به ریلا بروید و هم با قطار و بنابراین راه‌تان برای سفر به صومعه‌ی ریلا از مبدأ صوفیه راه دشواری نیست.

۸- سواحل وارنا

تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان

ساحل گلدن سندز

در شهر بندری وارنا، سواحل زیادی برای لذت‌بردن از دریا و هوای آزاد وجود دارند. با ورودتان به این شهر کاملاً مسیر برای رسیدن‌تان به ساحل‌های آن مشخص و راحت است و می‌توانید حداقل چند ساعتی هم که شده از زیبایی‌های دریای سیاه در شهر وارنا لذت ببرید.

از میان سواحل وارنا، یکی ساحل سنت کنستانتین و دیگری ساحل گلدن سندز از مشهورترین سواحل هستند؛ هر چند که سایر سواحل وارنا نیز زیبایی‌های خاص خود را دارند.

********************

بلغارستان کشوری ست با جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد و مواردی که در بالا آمدند صرفاً بخشی از جاذبه‌های گردشگری این کشور اند. با ورودتان به این کشور خواهید دید که چه جاذبه‌هایی دارد.

تور بلغارستان | تور بلغارستان ارزان

برای سفر به بلغارستان کار دشواری در پیش ندارید، کافی ست با کارشناسان ساحل شنی درخشان تماس بگیرید تا تمامی آن چه که برای سفر به بلغارستان نیاز دارید را برای‌تان توضیح دهند. تور بلغارستان ساحل شنی با بهترین قیمت در دسترس شماست تا در هر زمان که خواستید به این کشور سفر کنید بتوانید از خدمات ساحل شنی درخشان استفاده کنید.

شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در اختیار شماست تا هر سوال و ابهامی که در ارتباط با تور بلغارستان یا تور صوفیه و تور وارنا دارید را با کارشناسان ساحل شنی درخشان در میان بگذارید.

موارد زیر بخشی از خدمات ساحل شنی درخشان در ارتباط با تور بلغارستان هستند:

  • صدور ویزای بلغارستان
  • بلیط رفت و برگشت
  • هزینه‌های ورودی
  • هزینه‌های حمل و نقل در مقصد
  • راهنمای تور
  • رزرو هتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 8 =

ساحل شنی درخشان