تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور
تور سنگاپور | جاذبه‌های گردشگری سنگاپور
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور دبی | جاذبه‌های گردشگری دبی
تور دبی | جاذبه‌های گردشگری دبی
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

دراز کشیدن در زیر درخت، حسِ نسیم تازه، تماشای آب نیلگون، حظ بردن از بی‌انتهاییِ مساحتی که در پیش چشم است و غرق‌شدن در آبی آسمان. این‌ها انتظار کسی را می‌کشند که خود را برای سفر به بالی آماده می‌کند. جزیره‌ی بالی، جزیره‌ای ست فوق‌العاده و مست‌کننده در جنوب شرقی آسیا؛ جزیره‌ای با طبیعتی ماورایی. در ساحل‌های بالی که قدیم زنید، حس فراغت از نگرانی‌ها و اضطراب‌های ناشی از هست‌بودن‌تان را خواهید داشت، حس تنفس در هوایی رها از آلودگی‌های زمینی. بالی سرزمینی ست رؤیایی، سرزمینی نه صرفاً برای لذت‌بردن‌های مدرن، بل برای پاک‌گشتن از استرس‌های زندگی مدرن. این جملات معنایی انضمامی و ملموس ندارند مگر آن که به بالی سفر کنید و پس از سفر به یاد آن‌چه که گفتم بیفتید. با تور بالی که سفر کنید می‌توانید حس کنید رهایی از استرس‌های زندگی مدرن را، حظ بردن از بی انتهاییِ مساحت پیش چشم را.

خوشبختانه برخلاف سایر تورهایی که به جنوب شرق آسیا وجود دارند تور بالی خیلی گران نیست و زوج‌های تازه‌ازدواج‌کرده می‌توانند زندگی‌شان را، باهم‌بودن‌شان را، با سفر به بالی و تازه‌کردن روح‌شان آغاز کنند.

ساحل شنی درخشان، خدمات تور بالی را با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب عرضه کرده‌است. چنان‌چه قصد سفر به بالی دارید و یا حتی در فکر سفر هستید، می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید تا کارشناسان ساحل شنی هرآن‌چه که در ارتباط با سفر به بالی نیاز دارید را به شما توضیح دهند.

مختصری در مورد بالی

بالی جزیره‌ای ست میان جزایر اندونزی؛ اما از سایر جزایر اندونزی پیشرفته‌تر و زیباتر و دلپسندتر است. این جزیره ویژگی‌های بسیاری دارد و جزیره‌ای مسکونی ست و جمعیتی در حد جمعیت کشور قطر در آن زندگی می‌کنند، اما در هر کجای جهان از هر انسانی که تا کنون نام «بالی» را شنیده باشد اگر در مورد جزیره‌ی بالی سوال کنید، قطعاً بالی را به‌مثابه‌ی جزیره‌ای توریستی به شما معرفی خواهد کرد. در واقع می‌توان گفت «گردشگری» و «بالی» به‌نوعی با یکدیگر گره خورده‌اند و هر یک می‌توانند تداعی‌گر دیگری باشند.

بالی حدود ۴ میلیون نفر جمیعت دارد که درصدی از آن‌ها را مهاجران استرالیایی تشکیل می‌دهند. اکثر قریب به اتفاق مردمان این جزیره، یعنی حول و حوش ۹۳ درصدشان، پیرو دین هندوییسم هستند و از همین رو عناصر مربوط به این مذهب در جزیره‌ی بالی و خصوصاً بزرگ‌ترین شهر آن – یعنی دنپازار – به وفور قابل دیدن هستند. بالی پیونددهنده‌ی اقیانوس‌های هند و آرام است و محلی از جزیره‌ی بالی که این دو جزیره را به هم پیوند می‌دهد را دروازه‌ی اقیانوس نام نهاده‌اند.

خلاصه آن که بالی سرزمینی ست عجیب، پر از زیبایی و به دور از زشتی‌های سایر مناطق جهان. مردمان این کشور – البته مردمان بومی‌شان – به سبب تعلقی که به هندویسم دارند مردمانی مهربان و شفیق هستند. اگر قصد سفر به جایی خارج از ایران را دارید، و به دنبال آن هستید که هم از خستگی زندگی روزمره رها شوید و هم سفری مهیج را تجربه کنید، بالی می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای شما باشد. در ادامه به مهم‌ترین مناطق گردشگری بالی خواهم پرداخت تا به همراه یکدیگر ببینیم که این جزیره چه در خود دارد که توانسته تا بدین اندازه توریست وارد خود کند و بسیاری سفر به آن را به دیگران پیشنهاد می‌کنند؟

جاذبه‌های گردشگری بالی

۱- اوبود

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

اوبود

اوبود از زیباترین مکان‌های بالی است. مطمئن هستم که اگر به بالی سفر کنم، اوبود جزو سه مکان اولی خواهد بود که به آن سَر می‌زنم. جنگل – با مجسمه‌های آکنده از خَز -، پوشش گیاهی زیبا، ساحل نیلگون، رستوران‌ها و هتل‌های فوق‌‌العاده، آب و هوای عالی و خلاصه هر آن چه که برای داشتن آرامش و لذت‌بردن از سفر نیاز دارید در اوبود موجود است. ضمناً اهل هنر اگر هستید این مژده را برای شما دارم که در اوبود کلی مرکز هنری و فروشگاه صنایع دستی و حتی کتاب در انتظار شما هستند. خلاصه من جای شما باشم، همانطور که در بالا گفتم، اوبود را در همان روز اولی که به بالی سفر کردم مشاهده می‌کنم. حیف است با تور بالی به این جزیره سفر کنید و گذری بر اوبود نداشته باشید.

۲- ساحل کوتا

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

ساحل کوتا

ساحل کوتا را شاید بتوان معروف‌ترین ساحل بالی دانست. بسیاری از کسانی که به بالی سفر می‌کنند برای یک بار هم که شده سری به این ساحل می‌زنند و دو سه ساعتی را در آن‌جا صرف می‌کنند. ساحل کوتا ساحل شناخته‌شده‌ای است و مسئولان اندونزی و بالی بسیار به آن رسیده‌اند. از همین رو در این ساحل امکانات زیادی وجود دارد. موج‌سواری رایج‌ترین کاری است که در این ساحل انجام می‎شود.

۳- ساحل سمینیاک

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

ساحل سمینیاک

ساحل سمینیاک ساحلی بسیار لوکس است و برای کسانی است که هیچ دغدغه‌ی مالی نداشته و محدودیتی برای خرج‌کردن در بالی نمی‌بینند. هتل‌های ۵ ستاره، سرویس‌دهنده‌های باتجربه، نخل‌های زیبا، شن‌های تمیز  و آب نیلگون به همراه کلی تفریح مهیج در این ساحل منتظر شما هستند. ساحل سمیانیک به سبب لوکس‌بودن و هزینه‌های نسبتاً زیاد، تا حدی خلوت است و گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که به دنبال سواحل خلوت‌تر و اختصاصی‌تر هستند.

۴- کوه باتور

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

کوه باتور

یکی از بهترین کارها برای غرق‌شدن در طبیعت زیبای بالی و تنفس هوای پاک این جزیره، بالا رفتن از کوه باتور است. این کوه هم خود بسیار دل‌انگیز است و هم آن که مناطق اطراف‌اش زیبایی‌ای چشم‌گیر دارند. با حدود دو ساعت زمان‌گذاشتن می‌توانید به بالای کوه باتور برسید و زیبایی‌های بالی را از ارتفاع و با چشم‌اندازی فوق‌العاده بنگرید. اهل کوه‌نوردی اگر هستید دیدن از کوه باتور را به هیچ وجه از دست ندهید.

۵- معبد بوروبودور

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

بوروبدور؛ در دل طبیعت

هندوییسم دین اکثر مردمان بالی است و از همین رو معابد متعددی در این جزیره وجود دارند. اما معبد بوروبودور معبدی خاص  و متفاوت است و به اصطلاح عامیانه، چیز دیگری است.

این معبد را بزرگ‌ترین معبد هندو در سرتاسر جهان می‌دانند و پر است از مجسمه‌های غول‌پیکر از بودا و سایر عناصر هندوییسم و بودیسم.

بوروبودور، فوق‌العاده است و معماری‌ای وصف‌ناشدنی دارد. قطعاً اگر قرار باشد صرفاً ۱۰ مورد از بهترین مناطق گردشگری کل آسیا نوشته شود، نام بوروبودور در آن‌ها خواهد بود. بوروبودور آرامشی عرفانی دارد، آرامشی از جنس نیروانا. این امر هم به سبب معماری خارق‌العاده‌اش است و هم به سبب جایگاه جغرافیایی آن. به بوروبودور که وارد شوید، می‌توانید فضای اطراف را از ارتفاع ببینید، فضایی زیبا و سرسبز با آرامشی دل‌انگیز.

در بوروبودور است که با پوست و گوشت و استخوان، آن رهایی از آلودگی‌های زمینی که در بالا به آن اشاره کردم را می‌توانید حس کنید. در بوروبودور – با نگاهی به مجسمه‌های بزرگ و با در نظر گرفتن آسمان پاک بالای سرتان – می‌توانید فراغت از تعلقات زمینی را تجربه کنید.

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

بوروبودور

بوروبودور صرفاً برای دیدن طبیعت اطراف و لمس مجسمه‌ها نیست، بلکه می‌توانید از موزه‌های دیدنی آن دیدن کنید، به عکاسی از طبیعت فوق‌العاده‌ی آن مشغول شوید و همچنین از سکوت معنوی آن حظ کنید.

۶- معبد تانا لوت

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

تانالوت

معبد باشکوهی دیگر در بالی؛ معبدی جزیره‌ای از جنس جزایر اندونزی. هندوییسم و بودیسم، هر دو هدف‌شان کسب آرامش ناشی از رهایی از تعلقات دنیوی است. معبد تانا لوت دقیقاً عیان‌گر همین قضیه در هندوییسم است. اطراف معبد چیزی نیست جز آب، آبِ آبی و نیلگون که خود می‌تواند سمبلی از آرامش و پاکی و فراغت از آلودگی باشد. در معبد تانا لوت تماماً آرامش را کسب خواهید کرد، لحظاتی را بدون استرس و نگرانی سَر خواهید کرد و خواهید دانست که در این جهان می‌توان بدون استرس زیست، می‌توان رها از نگرانی بود اگر دل‌ها را شُست از تعلقات دنیوی.

***************

این موارد بخش کوچکی از دیدنی‌های بالی هستند. اگر با تور بالی به این جزیره سفر کنید و چند روز را به گشت و گذار در آن بپردازید، خواهید دید که چه سرزمین عجیبی ست بالی.

کارهای جالبی که در بالی می‌توانید انجام دهید

یک سری کارها هستند که می‌توانید در بالی انجام‌شان دهید و تجربه‌ای فراموش‌نشدنی داشته باشید؛ از جمله:

۱- غواصی

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

مراکز متعددی در بالی وجود دارند که امکان غواصی را فراهم کرده‌اند. با مراجعه به این مراکز و پرداخت مبلغی مشخص، می‌توانید امکانات غواصی و ورود به زیر آب را دریافت کنید و به دنیای زیر آب‌های اقیانوس وارد شوید.

از جمله‌ی این مراکز می‌توان از موارد زیر نام برد:

 • Adventure
 • Scuba Diving Bali
 • Atlantis International Bali
 • Best Bali Reef Cruise and Lembongan Island

۲- لذت‌بردن از پارک آبی واتربوم

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

انواع تفریحات هیجان‌انگیز را می‌توانید در پارک آبی واتربوم تجربه کنید. در مورد عالی‌بودن پارک آبی واتربوم همین بس که آن را بهترین پارک آبی کل قاره‌ی آسیا می‌دانند. همچنین گفته می‎شود این پارک، سومین پارک آبی برتر کل جهان است. انواع و اقسام سرسره‌های عجیب در این پارک آبی وجود دارند و کلی بازی جدید و متفاوت نیز می‌توانید در آن تجربه کنید. ضمناً رستوران‌ها و سالن‌های آرایشی و کافه‌ها و فروشگاه‌ها و کلی امکانات دیگر نیز در این پارک وجود دارند. نکته‌ای که در ارتباط با پارک آبی واتربوم وجود دارد و باید حتماً به آن اشاره شود این است که با ورودتان به این پارک باید دست به جیب شوید و کُلی خرج کنید.

پس اگر محدودیت مالی ندارید، با تور بالی اگر به این جزیره وارد شدید حتماً به منطقه‌ی بادونگ بروید و چند ساعتی را در پارک آبی واتربوم خوش بگذرانید.

۳- دوچرخه سواری

همان طور که امکان غواصی را برخی از مراکز در بالی فراهم آورده‌اند، امکان دوچرخه‌سواری نیز در بالی توسط برخی از مراکز مخصوص وجود دارد. در طبیعت بالی، دوچرخه‌سواری می‌تواند فوق‌العاده جذاب باشد.

۴- گِل‌بازی

تور بالی | جاذبه‌های گردشگری بالی

بله امکان گَل‌بازی هم در بالی وجود دارد. یک بازی سنتی و محلی با نام مپانتیگان وجود دارد که در آن می‌تواند با شوق بسیار خود را غرق گِل و لای زمین‌های برنج در بالی کنید.

*************

کلی کار دیگر در بالی می‌توانید انجام دهید. برای تجربه‌ی روزهایی خوش و فراموش‌نشدنی در بالی می‌توانید از تور بالی ساحل شنی درخشان استفاده کنید. برای رزرو تور بالی و یا کسب اطلاعات لازم در ارتباط با تور بالی می‌توانید با تماس با شماره تلفن ۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

چند نکته در ارتباط با سفر به بالی

 • پرواز از تهران به بالی، ممکن است ۱۵ ساعت به طول انجامد؛ با در نظر گرفتن توقف‌ها.
 • هیچ زمان خاصی را نمی‌توان بهترین زمان برای سفر به بالی معرفی کرد، چرا که تعیین بهترین زمان صرفاً بر عهده‌ی خود شماست. این شما هستید که باید تعیین کنید که در ماه‌های بارانی به بالی سفر کنید یا در ماه‌های خشک. ضمناً زمستان و تابستان بالی خیلی سرد و خیلی گرم نیستند. بالی کاملاً در نزدیکی خط استوا قرار گرفته است.
 • واحد پول بالی روپیه است. تقریباً هر ۱۳ هزار روپیه یک دلار آمریکا است.
 • به هنگام خرید در بالی، با خریداران چانه بزنید. تجربه‌ی گردشگران قبلی نشان می‌دهد که فروشندگان بالی – یا لااقل اکثرشان – قیمت‌های بالا ارائه می‌دهند.
 • بهتر است در بالی به عقاید مذهبی مردم آن‌جا احترام بگذارید. بی احترامی به مذهب مردم بالی، آن‌ها را خشمگین می‌کند.
 • ساعت رسمی بالی، دقیقاً ۳ ساعت و نیم از ساعت رسمی ایران جلوتر است.
 • گفته می‌شود آب لوله کشی در بالی کیفیت خوبی ندارد و برای نوشیدن آب باید آب‌معدنی از فروشگاه‌ها تهیه کنید.

تور بالی | تور بالی ارزان

برای آن که بتوانید روزهایی را در بالی بگذرانید و طبق آن چه که در بالا گفته شد آرامش و لذت را در این جزیره تجربه کنید، می‌توانید از خدمات تور بالی ساحل شنی درخشان استفاده کنید. در ساحل شنی، تور بالی مربوط به هر برهه‌ی زمانی – چه تابستان و چه زمستان – وجود دارد و می‌توانید تور متناسب با شرایط خود را رزرو نمایید.

برای رزرو تور بالی شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در اختیار شماست. همه نوع اطلاعاتی را می‌توانید از کارشناسان ما دریافت کنید؛ فقط کافی ست با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

از جمله خدمات مرکز ساحل شنی درخشان در راستای تور بالی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بلیط رفت و برگشت
 • اقامت در بهترین هتل‌ها
 • هزینه‌های ورودی
 • هزینه‌های حمل و نقل در مقصد
 • راهنمای تور فارسی زبان
 • بیمه مسافرتی
 • اخذ ویزا بدون دردسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سه =

ساحل شنی درخشان