تور تایلند | جاذبه‌های گردشگری تایلند
تور تایلند | جاذبه‌های گردشگری تایلند
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

سفر به جنوب شرق آسیا می‌تواند یک چالش جدید و جذاب باشد. آشنایی با فرهنگی بسیار متفاوت از فرهنگ ما و غرب، مشاهده‌ی جاذبه‌های گردشگری متفاوت نسبت به ما و غرب، آب و هوایی عالی و موارد این قبیل، مواردی هستند که به‌واسطه‌ی تور اندونزی می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید. اندونزی کشوری خاص و منحصربه‌فرد است، جزایر بسیاری دارد، فرهنگ‌اش کاملاً متمایز از فرهنگ ما و فرهنگ اروپایی – آمریکایی است و خلاصه آن‌قدر چیزهای جالب و جدید دارد که هر اندازه هم تور اندونزی شما طول بکشد، خیلی گذر زمان را احساس نخواهید کرد. برای تجربه‌ی تور اندونزی و گشت و گذار در جزایر این مجمع‌الجزایر می‌توانید از خدمات ساحل شنی بهره ببرید.

با ساحل شنی می‌توانید در بهترین جزایر اندونزی گشت‌و‌گذار کنید و روزها و شب‌هایی به‌یادماندنی برای خود رقم بزنید. برای دریافت مشاوره و پرسش هر نوع سوال در ارتباط با تور اندونزی می‌توانید با کارشناسان ساحل شنی تماس بگیرید. شماره تلفن ۰۲۱-۵۷۹۳۸ در اختیار شماست تا بتوانید صرفاً با یک تماس تمامی ابهامات‌تان در ارتباط با تور اندونزی را برطرف کنید.

مختصری در مورد کشور اندونزی

بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر جهان با نام اندونزی در جنوب شرقی قاره‌ی آسیا واقع است. این کشور تکه‌تکه بیش از ۲۶۰ میلیون نفر جمعیت دارد و از تعدد فرهنگی بسیار زیادی برخوردار است. مردمان اندونزی دارای مذاهب و فرهنگ‌ها و رسوم مختلفی هستند. در میان این مردم، اقوام بسیار زیادی نیز وجود دارند که البته قوم جاوه‌ای بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین قوم این کشور است. جاوه‌ای‌ها تقریباً ۴۰ درصد مردم کشور اندونزی را شامل می‌شوند.

جالب است بدانید که اندونزی بیش از ۱۷ هزار جزیره دارد و مساحت کل این جزایر – که همه‌شان کشور اندونزی را تشکیل می‌دهند – آنقدر زیاد است که اندونزی به پانزدهمین کشور جهان از لحاظ مساحت رسیده است. در میان ۱۷ هزار جزیره‌ی کشور اندونزی، می‌توان جزیره‌ی جاوه را مهم‌ترینِ این جزایر انگاشت. این امر به سبب آن است که حدود ۶۰ درصد از کل جمعیت کشور اندونزی در جزیره‌ی جاوه زندگی می‌کنند و همچنین شهر جاکارتا که پایتخت اندونزی است نیز در جزیره‌ی جاوه قرار دارد.

اما برای گردشگرانی که با استفاده از تور اندونزی وارد این کشور می‌شوند، به جز جاکارتا که در جزیره‌ی جاوه قرار دارد، یک جزیره وجود دارد که شهرتی جهانی دارد و سالانه تعداد بسیار زیادی از گردشگران وارد آن می‌شوند. جزیره‌‌‌ی بالی از بهترین جزیره‌های گردشگری اندونزی و جهان است. این جزیره به سبب جاذبه‌های گردشگری بسیار خوبی که دارد توانسته – همانطور که در بالا گفتم – سالانه توریست‌های متعددی را به خود جذب کند. این جزیره در کنار جزیره‌ی جاوه قرار دارد اما مردمانی که در آن زندگی می‌کنند – برخلاف اکثر مردم کشور اندونزی – دین‌شان اسلام نیست بلکه از دین هندو پیروی می‌کنند.

در کل آن هنگام که بحث در مورد تور اندونزی است، در واقع بیش‌تر منظور تور بالی است و در موارد دیگر نیز تور جاکارتا مدنظر است.

جاذبه‌های گردشگری اندونزی

نمی‌توان در مطلبی کوتاه در مورد کلیه‌ جاذبه‌های گردشگری کشور اندونزی صحبت کرد، بنابراین خیلی مختصر به چند مورد از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری اندونزی خواهیم پرداخت:

۱- بوروبودور

سفر به دنیای بودا و هندو؛ غرق‌شدن در فضای شرقی بودیسم و هندوییسم در بوروبودور میسر است. این مکان را بزرگ‌ترین جایگاه مقدس بودایی در سرتاسر جهان معرفی می‌کنند. مجسه‌های غول‌پیکر بودا در این مکان، ویوی عالی به طبیعت اندونزی، آرامش وصف‌نشدنی و همچنین زیبایی خود مکان از جمله ویژگی‌های اصلی بوروبودور هستند.

تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

بوروبودور – مکاتی عالی برای حظ بردن از فرهنگ برآمده از آیین هندو

در بوروبودو گویی رسم و سنت و فرهنگ و جغرافیا و مذهب مردمان هندو با یکدیگر تلفیق شده‌اند. می‌توانید مجسمه‌های قرن هشتمی این مکان را ببینید و تاریخ و سنت اندونزی را لمس کنید؛ می‌توانید از این مکان ویویی عالی از جغرافیای اندونزی داشته باشید. در آخر آن که در بوروبودور این امکان برای‌تان وجود دارد که  با قدم‌زدن در کنار مجسمه‌های بزرگ بوروبودور غرق عناصر اصلی مذهب هندو در کشور اندونزی شوید.

۲- پارک ملی کومودو

پارک ملی کومودو یکی دیگر از بهترین جاذبه‌های گردشگری اندونزی است. این پارک در واقع محل زندگی اژدهای کومودو و برخی دیگر از حیوانات است. در پارک کومودو سه جزیره‌ی بزرگ با نام‌های کومودو، رینکا و پادار وجود دارد و افزون بر این سه جزیره، ۲۶ جزیره‌ی کوچک دیگر نیز در آن واقع اند.

تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

به طبیعت و حیات وحش اگر علاقه داشته باشید، ساحل و تپه‌های شنی را اگر دوست داشته باشید می‌توانید به پارک ملی کومودو بروید و دقایق و ساعتی آرام و به‌یادماندنی را در این پارک تجربه کنید.

۳- راجا آمپات

تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

راجا آمپات متشکل از بیش از ۱۵۰۰ جزیره است. این منطقه می‌تواند مکانی عالی برای عکاسان، ماجراجویان، دوست‌داران طبیعت و همچنین کسانی باشد که به دنبال دیدن چیزهای جدید هستند. آب‌های راجا آمپات انواع مرجان‌ها را در خود جای داده‌اند و افزون بر مرجان‌ها می‌توان شاهد جنگل، کوه، تپه و بسیاری دیگر از عناصر طبیعی زیبا در راجا آمپات بود.

۴- جزایر گیلی

تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

ترکیب دریا، ساحل، کوه، جنگل، درخت‌های بامبو و خلاصه هر آن چیزی که زندگی سبز و پر انرژی را در خاطر شما آورد را می‌توانید در جزایر گیلی مشاهده کنید. سالانه گردشگران بسیاری به این جزایر می‌روند و از طبیعت فوق‌العاده‌ی آن‌ها لذت می‌برند. سفر با کشتی، صید لاکپشت، لذت‌بردن از ساحل عالی این جزایر و گشت‌وگذار در مناطق سبز جنگل‌های جزایر گیلی مواردی اند که با سفر به این جزایر در انتظار شما هستند.

۵- مونت برومو

تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

مونت برومو آتشفشانی مشهور در اندونزی است که پرواز در بالای آن به یکی از لذت‌های گردشگری در کشور اندونزی تبدیل شده است. البته طبیعت عالی این منطقه و تماشای طلوع خورشید در کنار کوه برومو نیز مواردی نیستند که به راحتی بتوان از آن‌ها چشمپوشی کرد. مونت برومو به‌واقع وزنه‌ای سنگین برای افزایش اعتبار جزیره‌ی جاوه در کشور اندونزی به حساب می‌آید.

۶- اوبود

تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

نمی‌توان باور کرد که کسی به اوبود واقع در جزیره‌ی بالی برود و گشت و گذاری در آن داشته باشد، ولی مبهوت زیبایی این منطقه نشود و از بودن در آن لذت نبرد. اوبود به‌سبب زیبایی فراوان‌اش توانسته تعداد گردشگرهای بسیاری را به اندونزی و خصوصاً جزیره‌ی بالی بکشاند.

تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

گردشگری‌بودن این منطقه موجب شده که علاوه بر رودخانه و مزارع پلکانی و درخت و کوه و خلاصه تمامی زیبایی‌های طبیعی، هتل و مغازه و معبد و رستوران و فروشگاه نیز وجود داشته باشند تا این منطقه بتواند به عنوان یک منطقه‌ی همه‌چیز تمام، انسان‌های بسیاری را از سرتاسر جهان به سمت خود بکشاند. حیف است با تور اندونزی به بالی بروید و حداقل یکی دو ساعت را در اوبود نگذرانید.

۷- دریاچه توبا

دریاچه توبا نه تنها بزرگ‌ترین دریاچه‌ی اندونزی به شمار می‌رود بلکه یکی از زیباترینِ آن‌ها نیز هست. طبیعت خارق‌العاده‌ی اندونزی را می‌توانید صرفاً در همین دریاچه و محیط اطراف آن ببینید. با ورود به منطقه‌ی دریاچه توبا با طبیعتی زیبا، جزیره‌ای کوچک در دل دریاچه، موزه‌ی تاباک، مردمان روستایی اطراف با فرهنگی منحصر به فرد و بسیاری چیزهای دیگر مواجه خواهید شد.

تور اندونزی | جاذبه‌های گردشگری اندونزی

موزه‌ی تاباک برخوردار است از هرآن‌چه که برای آشنایی با فرهنگ و رسم و رسوم آن منطقه لازم است. با ورود به این موزه می‌توانید با انواع و اقسام صنایع دستی جالب و بدیع آشنا شوید.

ضمناً امکان شنا، ماهیگیری، کوهنوردی، قایق‌سواری و حتی دوچرخه سواری در منطقه‌ی دریاچه‌ی توبا در اندونزی میسر است.

۸- جاکارتا و بالی

۷ مورد بالا صرفاً بخش کوچکی از مناطق زیبای اندونزی هستند. در جزیره‌ی جاوه و خصوصاً شهر جاکارتا و همچنین در جزیره‌ی بالی آنقدر مکان زیبا و جذاب برای گشت و گذار وجود دارد که اگر بخواهیم تک‌تک آن‌ها را معرفی کنیم نیاز به مقاله‌ای بسیار طولانی‌تر از مقاله‌ی حاضر است. اما در کل اندونزی از مناطق گردشگری بسیار زیادی برخوردار است و خلاصه می‌تواند مقصدی عالی برای کسانی باشد که قصد دارند با استفاده از یک تور نسبتاً کوتاه خستگی‌ای از تن در کنند و صفایی تازه به روح و روان ببخشند.

چند نکته در ارتباط با تور اندونزی

  • بهتر است بین ماه‌های اردیبهشت تا مهر که هوای اندونزی خشک است و خبر زیادی از باران نیست به این کشور سفر کنید.
  • برای گشت و گذار میان جزایر متعدد اندونزی نیز هم می‌توانید از هواپیما استفاده کنید و هم از قایق و کشتی. بسته به شرایط و بسته به هزینه‌ها می‌توانید از این وسایل حمل و نقل بهره ببرید.
  • اگر طبیعت‌دوست هستید و به‌دنبال آن اید با فرهنگی شرقی آشنا شوید، اندونزی می‌تواند بهترین کشور شرقی برای سفر شما باشد.

سخن آخر

تور اندونزی، تور جاکارتا و تور بالی هر سه می‌توانند گزینه‌هایی عالی برای شما جهت گشت‌وگذار در شرق آسیا باشند. جهت دریافت مشاوره در راستای تور اندونزی می‌توانید با کارشناسان ساحل شنی تماس بگیرید. شماره تلفن ۵۷۹۳۸ برای رزرو و آگاهی از تورهای مربوط به اندونزی در اختیار شماست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 13 =

ساحل شنی درخشان