تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا
تور وارنا | جاذبه‌های گردشگری تور وارنا
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول از توریستی‌ترین شهرهای جهان است. خیلی از انسان‌هایی که در تمامی نقاط جهان – خصوصاً خاورمیانه و اروپا – زندگی می‌کنند، این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود برمی‌گزینند. از همین روست که در کشور خودمان نیز تور استانبول همواره در زمره‌ی پرمتقاضی‌ترین تورهای گردشگری است. در ساحل شنی درخشان نیز عمدتاً متقاضیان تور استانبول بیش‌تر از متقاضیان سایر تورها هستند. البته که منطقی هم همین است، چرا که اولاً استانبول شهری بزرگ با جاذبه‌های دیدنی زیاد و با جوی فرهنگی و عالی است و ثانیاً فاصله‌ی کمی هم از ایران دارد. شما نیز اگر به‌دنبال سفر به استانبول هستید پیشنهاد ما استفاده از تور استانبول مرکز ساحل شنی درخشان است. برای هر برهه‌ی زمانی که بخواهید، می‌توانید تور استانبول را رزرو کنید. جهت رزرو تور استانبول و یا دریافت راهنمایی‌های لازم در ارتباط با تور استانبول می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

کارشناسان ساحل شنی درخشان آماده‌ی دریافت تماس‌های شما در راستای رزرو تور استانبول و یا کسب اطلاعات بیشتری در زمینه‌ی تور استانبول هستند.

مختصری در مورد استانبول

درست است که آنکارا پایتخت رسمی کشور ترکیه است، اما بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین و اصلی‌ترین شهر ترکیه همین استانبول است. در واقع آنکارا صرفاً پایتخت اداری ترکیه است، وگرنه از هیچ لحاظی بزرگ‌تر و معتبرتر و برتر از استانبول نیست. در سال ۲۰۱۵ همین شهر استانبول به‌عنوان پایتخت فرهنگی کل اروپا شناخته شده و همین امر خود نشان می‌دهد که استانبول چه شهر معتبر و بزرگی ست که توانسته در میان آن همه پایتخت بزرگ در قاره‌ی اروپا به چنین مقامی دست یابد.

استانبول شهری تاریخی ست و از دیرباز با نام قسطنطنیه شهره بوده است. این شهر تاریخی به سبب قرار گرفتن در کنار دریا از وضعیت آب و هوای نسبتاً خوبی هم برخوردار است و اصلاً یکی از علل توریستی‌بودن آن نیز همین امر است. در کل هوای این شهر عمدتاً مرطوب است ولی به‌نوعی می‌توان گفت که مقصدی چهارفصله به شمار می‌رود.

استانبول دو تکه است، یک تکه‌ی آن در پشت تنگه‌ی بسفر و تکه‌ای دیگر در جلوی تنگه‌ی بسفر است. تنگه‌ی بسفر تنگه‌ای ست که موجب جدا شدن اروپا و آسیا می‌شود؛ بنابراین مقداری از استانبول در آسیا قرار گرفته و مقداری دیگر در اروپا. اما ازآن‌جا که تکه‌ی اروپایی استانبول پیشرفته‌تر است، اکثر جمعیت استانبول [چیزی حول و حوش ۷۰ درصد] در قسمت اروپایی استانبول زندگی می‌کنند.

جالب است بدانید که استانبول با حول و حوش ۱۴ میلیون نفر جمعیت، چهارمین شهر پرجمعیت دنیا است. ضمناً اکثر اهالی استانبول ترک هستند و از مذهب اسلام پیروی می‌کنند، هرچند که غیرترک و مسیحی نیز در این شهر کم نیستند.

با این توضیحات مقدماتی، در ادامه در مورد جاذبه‌های گردشگری  و مکان‌های دیدنی استانبول خواهم گفت و در آخر توضیحاتی در ارتباط با تور استانبول خواهم داد.

جاذبه‌های گردشگری استانبول

استانبول شهری بزرگ است و از تاریخی غنی هم برخوردار است. موقعیت جغرافیایی این شهر موجب شده که از طبیعت خوبی هم برخوردار باشد. تمامی این‌ها دست به دست هم داده‌اند و موجب شده‌اند که استانبول پر باشد از مکان‌های دیدنی  و جاذبه‌های گردشگری. اما در این نوشتار فرصت برای ذکر تمامی جاذبه‌های گردشگری استانبول نیست، از همین رو صرفاً به چند تا از بهترین جاذبه‌های گردشگری استانبول اشاره خواهد شد:

۱- مسجد ایاصوفیه

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

ایاصوفیه معروف‌ترین مسجد ترکیه و استانبول است و به‌نوعی یک سمبل برای شهر استانبول به حساب می‌آید. این بنا مربوط به دوران بیزانس است و معماری آن نیز یادگاری از همین دوران است. جالب آن که ایاصوفیه در ابتدا به‌مثابه‌ی یک کلیسا استفاده می‌شد اما بعدها با دستور شاه محمد دوم به مسجد تبدیل شد. حول و حوش ۱۰۰ سال است که از این بنای مشهور تاریخی به عنوان موزه استفاده می‌شود؛ هرچند هنوز هم تقدس خود در میان مردمان ترکیه را داراست.

۲- قصر توپکاپی

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

این قصر مربوط است به قرن پانزدهم میلادی و تا ۴ قرن محل سکونت پادشاهان عثمانی بود. از قصر توپکاپی می‌توان به عنوان یکی از عناصر اصلی معماری اسلامی یاد کرد. حیاط‌های بزرگ با کاشی‌های پیچیده و پر نقش و نگار و اتاق‌های بسیار شیک و تزئین‌شده از ویژگی‌های بارز این قصر هستند.

دیوان اول این قصر حرم‌سرای پادشاهان عثمانی بوده، دیوان دوم نیز آشپزخانه‌ی بزرگ قصر و اتاق مشورت امپراتوری را در خود داشت و دیوان سوم نیز اتاق‌های شخصی پادشاه بوده‌اند. در دیوان سوم نیز کلکسیونی از آثار مربوط به پیامبر اسلام وجود داشته‌اند و دارند.

با تور استانبول به این شهر اگر رفتید، دیدار از قصر توپکاپی را در برنامه‌های‌تان قرار دهید.

۳- مسجد آبی [مسجد سلطان احمد]

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

استانبول به‌واسطه‌ی آن که در دوران حکومت عثمانی به عنوان مهم‌ترین شهر این حکومت شناخته می‌شد، پر است از مسجدها و بناهای تاریخی آن زمان. مسجد آبی نیز یکی از همین بناها است. این مسجد در واقع با نام سلطان احمد نیز شناخته می‌شود، اما ازآن‌جا که بخش عمده‌ای از معماری  درون این مسجد از کاشی‌های آبی بهره برده، با نام مسجد آبی شهره شده است.

این مسجد بین سال‌های ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ ساخته شده، اما جالب است بدانید که باوجود شکوه بسیاری که دارد، زمانی که ساخته شد خشم عده‌ای از مسلمانان را برانگیخت. قضیه از این قرار بود که مسجد آبی ۶ مناره داشت و مسجدالحرام نیز دارای ۶ مناره بود. از همین رو بود که عده‌ای خشمگین شده بودند و به انتقاد از سلطان احمد پرداخته بودند. اما دست آخر برای آن که این خشم‌ها بخوابند، سلطان احمد دستور داد که یک مناره‌ی دیگر برای مسجدالحرام بزنند تا این دو مسجد به یکدیگر شباهت نداشته باشد.

ضمناً در پشت مسجد نیز مراکز خرید و موزه وجود دارند و بنابراین با رفتن‌تان به مسجد آبی می‌توانید با یک تیر، چند نشان بزنید.

۴- باسیلیکا سیسترن

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

باسیلیکا سیسترن یکی از بهترین  و مشهورترین جاذبه‌های گردشگری شهر استانبول است. این بنا مربوط است به دوران حکومت کنستانتین. این بنای زیرزمینی امروزه با دارا بودن ۳۳۶۰ ستون در ۱۲ ردیف یکی از فوق‌العاده‌ترین مکان‌های استانبول است و توانسته بخش قابل توجهی از توریست‌های استانبول را به خود  بخواند.

هر ۴ جاذبه‌ای که تا کنون معرفی کردم، یعنی ایاصوفیه، مسجد آبی، توپکاپی و همین باسیلیکا سیسترن، در نزدیکی یکدیگر اند و کار دشواری برای دیدن از هر ۴ بنا ندارید.

۵- بازار بزرگ استانبول

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

این بازار یک بازار سرپوشیده و بزرگ است که گفته می‌شود اولین مرکز خرید جهان بوده است. هنوز هم که هنوز است پس از چندین قرن از فعالیت این بازار می‌توانید انواع و اقسام اجناس رنگارنگ را از این بازار خریداری کنید. در اطراف بازار بزرگ استانبول نیز چند مکان دیدنی دیگر از جمله مسجد بایزید، مسجد فاتح، مسجد رستم پاشا و مسجد سلیمانیه که همگی مربوط به قدیم هستند وجود دارند.

با تور استانبول اگر به این شهر سفر کردید زمانی را هم برای دیدن از بازار بزرگ استانبول و مساجد دیدنی اطراف آن بگذارید.

۶- بازار ادویه استانبول

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

بازار ادویه استانبول یکی دیگر از مشهورترین دیدنی‌های استانبول است. این بازار نیز قدیمی است و مربوط است به دوران عثمانی. گفته می‌شود بازار ادویه استانبول از مالیات‌هایی ساخته شده که حکومت عثمانی از مردم مصر ستانده و از همین رو آن را گاهی بازار مصر نیز می‌نامند.

حضور در این بازار و حس‌کردن بوی انواع و اقسام ادویه‌ها و خشکبار بسیار جالب خواهد بود. سعی کنید قبل از ساعت ۱۱ ظهر و یا بعد از ساعت ۴ بعد از ظهر به این مکان بروید. ضمناً بازار ادویه استانبول بسیار به بازار بزرگ استانبول و سایر مکان‌هایی که در بالا نام بردم نزدیک است. این یعنی با حضورتان در بازار بزرگ استانبول به تمامی این مکان‌ها دسترسی بسیار آسانی خواهید داشت.

۷- کلیسای چورا

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

چورا در زبان یونانی به معنای کشور است. این کلیسا مربوط است به دوران حکومت بیزانس یا روم شرقی. کلیسای چورای اول در قرن پنجم ساخته شد، اما بر اثر زلزله کاملاً ویران گردید. آن‌چه که در تصویر می‌بینید و در حال حاضر در شهر استانبول قرار دارد بازسازی ششم ساختمان است و مربوط می‌شود به قرون ۱۱ تا ۱۴ میلادی.

معماری درونی این کلیسا و موزاییک‌های به کار رفته در آن حیرت‌انگیز اند. گفتنی است که در حال حاضر چورا نه یک کلیسا بلکه یک موزه است و از آن با عنوان موزه کاریه یاد می‌کنند. دیدن از این موزه نیز می‌تواند خالی از فایده نباشد.

۸- قلعه یدیکوله استانبول

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

یکی دیگر از مکان‌های تاریخی استانبول! این قلعه قدمتی بیش از ۱۴۰۰ سال دارد، هرچند که آنچه که برای ما مانده مربوط به قرن پانزدهم میلادی است. امروزه از این قلعه به عنوان موزه استفاده می‌شود.

۹- برج گالاتا

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

از قدیمی‌ترین بناهای استانبول، یکی همین برج گالاتا است. شهرت این برج بسیار است، به طوری که اگر مسجد ایاصوفیه را نماد استانبول ندانیم، باید حتماً این برج را نماد استانبول بدانیم.

برج دقیقاً در محل شاخ طلایی استانبول واقع است و با بالا رفتن از آن می‌توان به رستورانی زیبا دسترسی داشت. در رستوران به راحتی می‌توان چشم‌اندازی زیبا از کل استانبول داشت و از دیدن این شهر از بالا لذت برد. در اطراف برج نیز فروشگاه‌ها و رستوران‌های زیادی وجود دارند.

گفتنی است که برج گالاتا در زمان ساخت خود بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین ساختمان استانبول به شمار می‌رفت.

۱۰- خیابان استقلال

شهرت خیابان استقلال در رابطه با شهر استانبول، چیزی همانند شهرت واکینگ استریت پاتایا است. هر دوی این خیابان‌ها قلب توریستی شهر به حساب می‌آیند و گذراندن زمان در آن‌ها به یکی از اصلی‌ترین کارهای گردشگران مبدل شده است. این خیابان به اندازه‌ای میان گردشگران خارجی مشهور است که در روزهای تعطیل گاهی حدود ۳ میلیون نفر وارد این خیابان می‌شوند. مراکز خرید متعددی در این خیابان هستند که اگر قصد خرید اکثر چیزهای روتین را داشته باشید محال است دست خالی از آن‌ها برگردید. موسیقی خیابانی نیز در این خیابان بسیار رایج است و انواع و اقسام گروه‌ها با سازهای مختلف برای یک روز هم که شده در این خیابان حضور به عمل می‌رسانند.

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

خیابان استقلال، جزو قدیمی‌ترین خیابان‌های استانبول است و از همین رو تبدیل به مکانی جهت کنار هم بودن کنیسه، کلیسا و مسجد شده‌است. چند کلیسا با معماری اروپای قدیم در این خیابان هستند که از مشهورترینِ آن‌ها می‌توان به سنت آنتونی پادوا اشاره داشت.

رستوران‌ها و کافه‌های زیادی هم در این خیابان هستند که می‌توانید انواع غذاها و نوشیدنی‌ها و دسرها و بستنی‌ها را از آن‌ها خریداری کنید. چند موزه و سینما نیز در این خیابان وجود دارند.

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

ضمناً خیابان استقلال فاصله‌ی کمی نسبت به برج گالاتا دارد. بنابراین با حضور در این خیابان می‌توانید در زمانی اندک به دیدن برج گالاتا نیز بروید.

۱۱- سواحل استانبول

تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول

هم دریای سیاه و هم دریای مرمره در نزدیکی استانبول هستند و از این رو اگر با تور استانبول به این شهر سفر کنید می‌توانید به سواحل این شهر نیز دسترسی داشته باشید. برخی از مشهورترین و بهترین سواحل استانبول عبارت اند از:

 • ساحل تروبلو
 • ساحل دالیا
 • ساحل سولار
 • ساحل طلایی
 • ساحل فلوریا
 • ساحل سوما
 • ساحل شیله آکوا
 • ساحل نان استاپ

*****************

این موارد صرفاً بخشی از دیدنی‌های شهر بزرگ و زیبای استانبول هستند. باید حتماً وارد این شهر شوید تا بتوانید به خوبی با دیدنی‌های این شهر آشنا شوید و از دیدن آن‌ها لذت ببرید. تور استانبول بهترین روش برای سفر به استانبول است. با تور اگر به این شهر سفر کنید هم ایمنی و امنیت خواهید داشت و هم آن که هزینه‌های‌تان نسبت به سفر شخصی بسیار کاسته خواهند شد.

چند نکته در ارتباط با سفر به استانبول

 • در استانبول نباید در مکان‌های عمومی سیگار بکشید.
 • استانبول شهر شلوغی ست. بنابراین سعی کنید تا جای امکان مواظب لوازم‌تان باشید. نیازی هم به حمل پول نقد نیست. سرتاسر شهر استانبول پر است از دستگاه‌های خودپرداز. ضمناً سعی کنید از حمل وسایل به ظاهر گران‌قیمت دوری کنید.
 • استانبول در فصول بهار و تابستان بسیار شلوغ است.

تور استانبول | تور استانبول لحظه آخری

برای رزرو تور استانبول می‌توانید از خدمات ساحل شنی درخشان استفاده کنید. تلاش ما در ساحل شنی درخشان این است که در تور استانبول سفر خوب و فراموش‌نشدنی‌ای تجربه کنید. بنابراین می‌توانید بدون نگرانی از لحاظ کیفیت سفر تلفن را بردارید و برای رزرو تور استانبول با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ضمناً هر سوالی که در ارتباط با تور استانبول داشتید را می‌توانید از کارشناسان ساحل شنی بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =

ساحل شنی درخشان