تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان
تور بلغارستان | جاذبه‌های گردشگری بلغارستان
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور صربستان | جاذبه‌های گردشگری صربستان
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

عده‌ای برای سفر به کشورهای خارجی، به دنبال سفر به کشورهایی که فاصله‌ای کم نسبت به ایران دارند هستند. ارمنستان یکی از این کشورهاست و به همین دلیل سالانه گردشگرهای ایرانی بسیار زیادی وارد این کشور می‌شوند. چنان‌چه شما نیز به دنبال سفر به ارمنستان هستید می‌توانید از خدمات تور ارمنستان مرکز ساحل شنی درخشان بهره ببرید. هر زمان که قصد سفر به ارمنستان را داشته باشید، می‌توانید تور ارمنستان مربوط به دوره‌ی زمانی دلخواه‌تان را از ساحل شنی درخشان رزرو کنید و سفری فراموش‌نشدنی به ارمنستان داشته باشید. برای رزرو تور ارمنستان و یا کسب اطلاعات بیش‌تر جهت رفع ابهامات‌تان در زمینه‌ی تور ارمنستان می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما به طور جامع و کامل به تمامی پرسش‌های‌تان در ارتباط با تور ارمنستان پاسخ خواهند داد.

مختصری در مورد تور ارمنستان

ارمنستان برای ما ایرانی‌ها مکانی غریب نیست، از دیرباز بسیاری از ارمنی‌ها به دلایل مختلف در ایران زندگی کرده و می‌کنند. برای برخی از ما ایرانی‌ها، در راستای زندگی‌کردن ارمنی‌ها در ایران، همواره ارمنستان تداعی‌کننده‌ی مسیحیت بوده است. در همین سو و راستا، جالب است بدانید که ارمنستان اولین کشوری است که در قرن چهارم میلادی به صورت رسمی دین مسیحیت را پذیرفته. کشور کوچک ارمنستان جمعیتی سه میلیون نفری دارد که اکثر قریب به اتفاق آن‌ها ارمنی هستند.

این کشور از لحاظ آب و هوایی در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد و میانگین بارش مناسبی دارد. تابستان‌های ارمنستان خیلی گرم نیستند اما از زمستان‌های بسیار سردی برخوردار است و از همین رو بهتر است برای سفر به ارمنستان، فصول بهار و تابستان را انتخاب کنید.

ارمنستان از غرب به ترکیه، از شرق و شمال شرق به آذربایجان، از شمال به گرجستان و از جنوب به ایران نزدیک بوده و مرز ارمنستان و ایران تماماً در استان آذربایجان شرقی واقع است. در آخر آن که پایتخت کشور ارمنستان شهر ایروان بوده و البته بزرگ‌ترین شهر این کشور نیز هست. برخی از جاذبه‌های گردشگری کشور ارمنستان مربوط به همین شهر ایروان هستند.

جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

آشنایی با برخی از بهترین جاذبه‌های گردشگری ارمنستان برای شما که قصد سفر به ارمنستان را دارید می‌تواند بسیار مفید باشد. از همین رو در ادامه‌ی این نوشتار در مورد تور ارمنستان به معرفی یک سری از بهترین جاذبه‌های گردشگری ارمنستان می‌پردازیم؛ از جمله:

۱- صومعه نوراوانک

تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

صومعه نوراوانک

ارمنستان کشوری قدیمی و تاریخی است و بنا بر همین قضیه، پر است از مکان‌های تاریخی جذاب که لااقل ارزش یک بار دیدن را دارند. صومعه‌ی نوراوانک – که در زبان ارمنی به معنای صومعه‌ی نو است – یکی از همین مکان‌های تاریخی است. این صومعه تقریباً در فاصله‌ی ۱۲۰ کیلومتری پایتخت ارمنستان قرار دارد. هم معماری قرن سیزدهمی خود صومعه زیبایی‌ها و جذابیت‌هایی خاص دارد و هم آن که اطراف این صومعه به سبب طبیعت بسیار زیبا می‌تواند محیطی برای رفع خستگی و کسب آرامش باشد. خلاصه آن که اگر با تور ارمنستان به این کشور سفر کردید، بد نیست سری هم به صومعه‌ی نوراوانک در نزدیکی ایروان بزنید.

۲- شهر آشتاراک

تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

شهر آشتارک

این شهر در نزدیکی پایتخت ارمنستان قرار دارد و یکی از تاریخی‌ترین شهرهای این کشور است. با وجود کوچک‌بودن این شهر، مناطق باستانی زیادی در آن وجود دارند. کلاً آشتارک جو متفاوتی نسبت به اکثر شهرهای ارمنستان دارد. تاریخی‌بودن این شهر، شاعر و نویسنده بودن تعداد زیادی از اهالی این شهر و جو آرام کوچه‌خیابان‌های آن از جمله نقاط تمایز این شهر به حساب می‌آیند.

از طریق تور ارمنستان یا تور ایروان اگر به این کشور رفتید، گشت و گذار در آشتارک را نیز در برنامه‌تان قرار دهید.

۳- صومعه تاتو

تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

صومعه تاتو

در بالا گفته شد که ارمنستان اولین کشوری بوده که مسیحیت را به عنوان مذهب رسمی پذیرفته است. همین امر موجب شده که در این کشور کلیساها و صومعه‌های بسیار زیادی از قدیم باقی بمانند که برخی‌شان شهرتی جهانی دارند. صومعه‌ی تاتو از قدیمی‌ترین صومعه‌های ارمنستان است و بیش از ۱۱۰۰ سال قدمت دارد. این صومعه در واقع سه کلیسا است که این سه کلیسا در نزدیکی یکدیگر واقع شده‌اند. هم خود صومعه و هم محیط اطراف‌اش می‌توانند فوق‌العاده جذاب باشند، بنابراین توصیه می‌شود در تور ارمنستان خود به این مکان نیز سری بزنید.

صومعه تاتو در ۲۵۰ کیلومتری ارمنستان قرار دارد. در نظر داشته باشید که آب و هوای منطقه‌ای که صومعه‌ی تاتو در آن قرار دارد، یعنی استان سیونیک، مانند کل ارمنستان سرد است بنابراین نباید سفر به این مکان را به شش‌ماهه‌ی دوم سال محول کنید. بهترین زمان برای دیدن از این صومعه، ماه‌های اردیبهشت تا شهریور است.

۴- معبد گارنی

تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

معبد گارنی

معبد گارنی تاریخی ۲۳۰۰ هزار ساله دارد. قلعه‌ی گارنی حدود ۳۰۰ سال پیش از میلاد ساخته شده، اما تقریباً ۴۰۰ سال بعد تیرداد یکم پادشاه منطقه‌ی ارمنستان در آن اقامت گزید. جالب آن که در قرن چهارم میلادی، یعنی زمانی که مسیحیت دین رسمی ارمنستان شد، اکثر قریب به اتفاق معابد ارمنستان یا ویران شدند و یا به کلیسا تبدیل‌شان کردند، اما معبد گارنی هیچ تغییری نکرد.

این معبد البته در طول سالیان گذشته مورد بازسازی قرار گرفته اما در کل به عنوان یک بنای تاریخی بسیار قدیمی ارزش زیادی دارد. گارنی در ۳۰ کیلومتری ایروان است و بنابراین اگر محل اقامت‌تان در ارمنستان، پایتخت این کشور است به آسانی می‌توانید به این محل سَر بزنید.

۵- دریاچه سوان

تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

دریاچه سوان

دریاچه سوان یکی از بهترین و مشهورترین جاذبه‌های گردشگری ارمنستان است که در نزدیکی ایروان، پایتخت این کشور، قرار دارد. این دریاچه هر آن چه که از یک دریاچه بخواهید را دارد: بزرگی، طبیعت زیبا، امکانات، مکان‌های تفریحی و … .

کامل‌بودن منطقه‌ی این دریاچه به اندازه‌ای است که اگر به دیدن آن بروید باید تقریباً یک روزتان را برای آن بگذارید. در کنار دریاچه سوان هم طبیعی بسیار زیبا وجود دارد که می‌توانید در آن سیر کنید و هم آن که چند کلیسای قدیمی در آن‌جا هستند که بازدید از آن‌ها حداقل دو ساعت از زمان‌تان را خواهد گرفت؛ هرچند که ارزش‌اش را دارد. جز لذت‌بردن از دیدن کلیسا و طبیعت و دریاچه، سایر کارهایی که می‌توانید در این مکان انجام دهید موارد زیر هستند:

  • قایقرانی
  • موتور سواری
  • ماهیگیری
  • لذت‌بردن از آرامش ساحل
  • عکاسی
  • شنا
  • کایت سرفینگ
  • و …

ضمناً در اطراف این منطقه، رستوران‌ها و هتل‌های خوبی هم وجود دارند. اگر با تور ارمنستان یا تور ایروان به ارمنستان سفر کردید و محل اقامت‌تان ایروان بود، بازدید از این محل و لذت‌بردن از حضور در آن را از دست ندهید.

۶- صومعه گغارد

تور ارمنستان | جاذبه‌های گردشگری ارمنستان

صومعه گغارد

صومعه گغارد یکی دیگر از مناطق دیدنی ارمنستان است. این صومعه نیز همچون سایر صومعه‌هایی که در فهرست ما حضور داشتند قدیمی بوده و قدمت آن به ۹۰۰ سال پیش باز می‌گردد. همچون صومعه‌های بالا، هم خود صومعه زیبایی بسیاری دارد و هم آن که طبیعت اطراف‌اش بسیار دلنشین است. از همین رو اگر نصف روز را در این صومعه و محل اطراف آن بگذارنید ضرر نکرده‌اید.

********

جز این موارد، دیدنی‌های بسیار زیادی در ارمنستان و خصوصاً ایروان منتظر شما هستند. خیلی راحت می‌توانید تور ارمنستان را در ساحل شنی رزرو کنید و چند روزی را در ارمنستان خستگی در کنید و از زیبایی‌های این کشور لذت ببرید.

تور ارمنستان | تور ارمنستان ارزان | تور لحظه آخری ارمنستان

برای رزرو تور ارمنستان در شرکت خدمات مسافری و گردشگری ساحل شنی درخشان کافی ست با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما ضمن ارائه‌ی تمامی توضیحات لازم در ارتباط با این تور، نام شما را برای برهه‌ی زمانی مورد نظرتان ثبت می‌کنند.

در ساحل شنی سعی شده تا جای امکان، پایین‌ترین قیمت برای تور ارمنستان لحاظ شود. بنابراین اگر به دنبال تور ارمنستان ارزان هستید نیز می‌توانید روی خدمات ساحل شنی حساب کنید. جهت استفاده از تور لحظه آخری ارمنستان نیز می‌توانید با همان شماره تماس بگیرید؛ کارشناسان ما در ارتباط با این موضوع شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =

ساحل شنی درخشان