تور تفلیس | جاذبه‌های گردشگری تفلیس
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
تور استانبول | جاذبه های گردشگری استانبول
تور استانبول | جاذبه‌های گردشگری استانبول
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

تور آنتالیا از مشهورترین تورها در ایران است. بسیاری از افرادی که به‌دنبال سفر به خارج از کشور و گذراندن روزها و شب‌هایی متفاوت از روزها و شب‌های‌شان در ایران هستند، تور آنتالیا را انتخاب می‌کنند و به‌دنبال گشت و گذار در سواحل آنتالیا و دیدن بهترین جاذبه‌های گردشگری آنتالیا می‌روند. آنتالیا از آن شهرهایی است که اکثر کسانی که وارد آن می‎شوند، مدتی بعد باری دیگر قصد سفر به این شهر را می‌کنند و درصدد تجربه‌ی دوباره‌ی سیاحت در آن برمی‌آیند. چنان‌چه شما نیز قصد سفر به آنتالیا دارید – چه برای اولین بار و چه برای چندمین بار – این امکان برای شما فراهم است که از خدمات ساحل شنی درخشان در راستای تور آنتالیا استفاده کنید. برای این امر، می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ساحل شنی درخشان ارتباط برقرار کرده و تور آنتالیا را رزرو کنید.

ضمناً این امکان نیز برای‌تان وجود دارد که از طریق تماس با همین شماره، هر گونه سوالی که در ارتباط با تور آنتالیا دارید را از کارشناسان ساحل شنی درخشان بپرسید و منتظر جامع‌ترین پاسخ‌ها باشید.

مختصری در مورد آنتالیا

آنتالیا چند سالی است که به قطب گردشگری ترکیه تبدیل شده است. بسیاری از گردشگرانی که وارد کشور ترکیه می‌شوند، در واقع هدف اصلی‌شان دیدن شهر آنتالیا و گشت و گذار در آن است. از همین رو گاه اصلاً کمتر کسی سمت تور ترکیه می‌رود، بلکه عمدتاً از تور آنتالیا استفاده می‌شود.

آنتالیا در جنوب غربی کشور ترکیه قرار دارد و از جنوب به دریای مدیترانه برخورد می‌کند. سواحل این شهر در برابر دریای مدیترانه بسیار زیبا و دلنشین اند و به جرأت می‌توان گفت که بخش عمده‌ای از گردشگران به سبب حضور در همین سواحل وارد این شهر می‌شوند.

جمعیت آنتالیا حول و حوش ۲ میلیون نفر بوده که اکثرشان ترک هستند. در کل این شهر در حال حاضر توانسته درآمد خوبی برای ترکیه از طریق صنعت گردشگری مهیا کند. این درآمد خوب نشان از آن دارد که سرمایه‌گذاری‌های دولت ترکیه در این شهر به بار نشسته و توانسته بازدهی مناسبی داشته باشد.

جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

 ۱- سواحل آنتالیا

بدون شک مشهورترین و خواستنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری آنتالیا سواحل این شهر هستند. آنتالیا از چند ساحل برخوردار است که هر یک متقاضیان زیادی دارند از جمله:

۱-۱- ساحل کنیالتی

تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

این ساحل به مرکز شهر آنتالیا نزدیک است و یکی از پرطرف‌دارترین سواحل آنتالیا به شمار می‌رود. ورود به این ساحل هیچ هزینه‌ای دربرندارد. ضمناً در آن می‌توان به امکانات تفریحی متعددی دسترسی داشت، از قایق سواری و جت سواری گرفته تا شهر بازی. رستوران‌ها و فروشگاه‌های زیادی هم در اطراف ساحل کنیالتی هستند و خلاصه همه چیز مهیاست تا گردشگران بتوانند در این مکان حداقل یک روز شاد و به دور از استرس و غم را تجربه کنند.

۲-۱- ساحل چیرالی

تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

ساحل کنیالتی تقریباً در مرکز شهر آنتالیا قرار دارد، این در حالی است که ساحل چیرالی تقریباً فاصله‌ای ۶۰ کیلومتری از آنتالیا دارد. چیرالی نیز ساحلی بسیار زیباست و در هر ساعت از روزهای تعطیل که به این ساحل بروید خواهید دید که افراد کمی در آن حضور ندارند. امکانات رفاهی نیز همچون ساحل کنیالتی در این ساحل وجود دارند. برتری ساحل چیرالی نسبت به ساحل کنیالتی در این است که چیرالی طبیعت بهتری دارد و به کوه‌ها نزدیک‌تر است. ضمناً در روزهای غیرتعطیل افراد کم‌تری در آن‌جا هستند و در این مکان بهتر می‌توان در بطن طبیعت، آرامش را تجربه کرد.

۳-۱- ساحل داملاتاش

یکی دیگر از سواحل آنتالیا، ساحل داملاتاش است. در این ساحل یک غار هم وجود دارد که به غار داملاتاش شهره است. ضمناً امکان جت‌سواری و قایق‌سواری نیز در این ساحل فراهم است. در کل دیدن از ساحل داملاتاش و البته غار آن را در تور آنتالیا از دست ندهید.

۴-۱- ساحل آدراسان

تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

در این ساحل – که مقداری با شهر آنتالیا فاصله دارد – امکان کرایه‌کردن کلبه وجود دارد؛ بنابراین برای اقامت در این ساحل نیازی نیست که هزینه‌ی گزافی جهت کرایه‌ی اتاق هتل بپردازید بلکه می‌توانید مقداری کمتر هزینه کنید و یک کلبه‌ی دنج در آدراسان کرایه کنید.

۲- آبشار دودن

تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

آبشار دودن که در نزدیکی آنتالیا قرار گرفته در واقع یک آبشار نیست بلکه دو آبشار است. این مکان می‌تواند مکانی عالی برای لذت‌بردن از طبیعت آنتالیا باشد. خوشبختانه هزینه‌های لذت‌بردن از این مکان زیاد نیستند و می‌توان با به‌صرفه‌ترین هزینه‌ها ساعاتی خوش را در آبشار دودن سر کرد.

آبشار دودن بسیار زیباست و علاوه بر بهره‌بردن از زیبایی این آبشار و محیط اطراف آن، می‌توان به غارنوردی هم پرداخت. غاری جالب در نزدیکی این آبشار وجود دارد که عمده‌ی بازدیدکنندگان از آبشار از این غار هم دیدن می‌کنند. ضمناً در نزدیکی آبشار هم شرایط برای قایق‌سواری فراهم است و هم آن که چند فروشگاه برای خرید سوغاتی وجود دارند.

۳- تونک تپه

تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

تونک تپه از مرتفع‌ترین مکان‌های آنتالیا است. این مکان با ۶۱۸ متر ارتفاع می‌تواند چشم‌اندازی خوب برای دیدن زیبایی‌های شهر آنتالیا باشد. با ورودتان به این مکان هم می‌توانید کوهنوردی کنید و هم آن که از تله‌کابین‌سواری لذت ببرید.

۴- پارک ملی کوپرولو کانیون

تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

کوپرولو کانیون نام یک دره است که به سبب طبیعت زیبایی که دارد توانسته به یکی از جاذبه‌های گردشگری آنتالیا تبدیل شود. این پارک طبیعی، مکانی مناسب هم برای انجام ورزش‌های آبی به شمار می‌رود.

۵- دروازه هادریان

تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

دروازه هادریان از قدیمی‌ترین بناهای آنتالیا و کل ترکیه است. گفته می‌شود این بنا مربوط به قرن دوم میلادی و امپراتوری روم شرقی است؛ گویا آن زمان تنها راه ورود به شهر، عبور از این دروازه بوده است. دروازه هادریان ۸ ستون دارد و از مرمر سفید ساخته شده‌است.

۶- موزه آنتالیا

تور آنتالیا | جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

برای بهره‌بردن از لذت دیدن عناصر تاریخی آنتالیا می‌توانید از موزه آنتالیا دیدن کنید. بسیاری از عناصر تاریخی شهر آنتالیا در این موزه حضور دارند و حضور در این مکان می‌تواند ابزاری برای غرق‌شدن در تاریخ آنتالیا باشد. برخی عناصر قدمت‌شان به دوران برنز می‌رسد.

۷- آسپندوس

یکی دیگر از مکان‌ها و عناصر تاریخی آنتالیا، آسپندوس است. آسپندوس شهری تاریخی در آنتالیا است  که گفته می‌شود قدمت آن به قرن دوم میلادی بازمی‌گردد. در این شهر، مشهورتر از همه آمفی‌تئاتر آن است که حتی امروز با وجود آن که حول و حوش ۱۹۰۰ سال از ساخت آن می‌گذرد گاه تئاترها و اپراهایی در آن برگزار می‌شوند. در تصویر شکل و شمایل آمفی‌تئاتر آسپندوس را می‌بینید که کاملاً معماری‌ای رومی دارد. بازدید از این مکان را از دست ندهید و اجازه ندهید با ندیدن این مکان، تور آنتالیا ناقص بماند.

******************

جز این مکان‌ها، بسیار اند مکان‌های دیگری که ارزش لااقل یک ساعت دیدن را دارند. نمی‌توان تمامی مناطق دیدنی آنتالیا را در این نوشتار که محدودیت‌های خاص خود را دارد ذکر کرد. اما در کل با استفاده از تور آنتالیا و راهنمایی‌های لیدتر تور آنتالیا می‌توانید به دیدن بهترین مکان‌های دیدنی شهر آنتالیا بروید.

چه کارهایی در آنتالیا منتظرتان هستند؟

۱- جت سواری

در بالا گفته شد که اکثر سواحل آنتالیا امکان جت سواری دارند. در این سواحل می‌توانید با پرداخت مبلغی مشخص جت را کرایه کرده و از آن بر روی آب‌های مدیترانه لذت ببرید.

۲- قایق‌سواری

هم در سواحل آنتالیا و هم در پارک ملی و پارک طبیعی این شهر امکان قایق‌سواری وجود دارد.

۳- حضور فستیوال‌ها و جشن‌ها

در آنتالیا فستیوال‌های گوناگون و متعددی برگزار می‌گردند و شرکت در آن‌ها می‌تواند یکی دیگر از کارهای لذت‌آور در این شهر باشد. مهم‌ترینِ این فستیوال‌ها به قرار زیر اند:

  • جشنواره تابستانه آنتالیا [از اواخر شهریور تا اوایل مهر]
  • جشنواره اپرا در آسپندوس [از اواسط شهریور تا پایان شهریور]
  • جشنواره فیلم [از اوایل مهر تا اواسط مهر]

۴- تور کشتی

با صرف هزینه‌ای بیش‌تر می‌توانید کشتی‌سواری روی آب‌های مدیترانه را تجربه کنید.

۵- چتربازی

کسانی که اهل هیجان و شور هستند می‌توانند از تفریح چتربازی در آنتالیا لذت ببرند.

مراکز خرید آنتالیا

بهترین مراکز خرید کشور ترکیه در استانبول هستند، اما چند مرکز خرید خوب نیز آنتالیا وجود دارند از جمله:

۱- مرکز خرید آنتالیا میگروس

یکی از بهترین مراکز خرید آنتالیا، همین مرکز خرید آنتالیا میگروس است که حتی ساکنین شهر آنتالیا نیز گاهی برای خرید به فروشگاه‌های این مرکز خرید سَر می‌زنند. بیش از ۱۰۰ فروشگاه مختلف در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند و انواع و اقسام کالاها را به فروش می‌رسانند. در مرکز خرید آنتالیا میگروس کافه‌ها، رستوران‌ها، مرکز بازی کودکان و ۸ سینمای مختلف وجود دارند و خلاصه می‌توانید چند ساعت از زمان‌تان را به گشت و گذار در این مرکز خرید اختصاص دهید.

آدرس: آنتالیا، مرات پاشا، بلوار آتاتورک

۲- مرکز خرید اوزدیلک

اوزدیلک شعبه‌های مختلفی در شهرهای مختلف ترکیه دارد و یکی از این شعبه‌ها در شهر آنتالیا است. مرکز خرید اوزدیلک در آنتالیا فروشگاه‌های بسیار زیادی دارد و ۷ سالن سینما نیز در آن فعال هستند. رستوران، کافه، مرکز بازی، مرکز بولینگ و مکان‌های دیگر تفریحی از جمله امکانات این مرکز خرید هستند.

آدرس: آنتالیا، آرتان سیتی

۳- مرکز خرید شی مال

شی مال مرکز خریدی است که حول و حوش ۱۱ سال از آغاز فعالیت‌اش می‌گذرد. این مرکز خرید نسبت به دو مرکز خرید بالا کوچک‌تر است ولی در عین حال مرکز خرید مدرن‌تری به حساب می‌آید.

۴- مرکز خرید کوندو

مرکز خرید کوندو یا بازار کوندو یکی از مراکز خرید لوکس و گران‌قیمت آنتالیا است. با ورودتان به این مرکز خرید نباید انتظار قیمت‌های پایین یا حتی متوسط را داشته باشید.

آدرس: آنتالیا، لارا

۵- مرکز خرید اوت‌لت‌دیپو

برعکس مرکز خرید کوندو، این مرکز خرید قیمت‌های معقول و مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد. چنان‌که از نام این فروشگاه برمی‌آید، حراجی‌های زیادی در آن وجود دارند و هر زمان که به آن وارد شوید می‌بینید که فروشگاه‌های متعددی برچسب تخفیف و حراجی را در پشت ویترین‌های خود زده‌اند.

آدرس: آنتالیا، آلتینوا سنان

۶- مرکز خرید پرمیوم

این مرکز خرید نیز مخصوص کسانی است که به دنبال خرج‌کردن‌های زیاد هستند. هم اجناس‌اش بسیار لوکس اند و هم آن که قیمت بسیار زیادی دارند.

آدرس: آنتالیا، لارا

تور آنتالیا | تور ارزان آنتالیا | تور لحظه آخری آنتالیا

تلاش ما در ساحل شنی درخشان این است که شما بتوانید با صرف هزینه‌ای مقرون به صرفه به آنتالیا سفر کنید و از جاذبه‌های گردشگری این شهر لذت ببرید. اگر قرار نیست خیلی برای سفر به آنتالیا هزینه کنید می‌توانید از تور آنتالیا ارزان ساحل شنی درخشان و یا تور لحظه آخری آنتالیا استفاده کنید. برای کسب اطلاعات لازم در ارتباط با این تورها می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

تور آنتالیا در هر برهه از سال قابل رزرو است. برای کسب اطلاعات لازم در ارتباط با تور آنتالیا و یا رزرو تور آنتالیا با تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ می‌توانید با کارشناسان مرکز ساحل شنی درخشان ارتباط برقرار کنید.

برخی از خدمات ساحل شنی درخشان در راستای تور آنتالیا به قرار زیر هستند:

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • اقامت در هتل
  • هزینه‌های ورودی
  • لیدر تور فارسی‎زبان
  • هزینه‌های حمل و نقل در مقصد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

ساحل شنی درخشان